Szybka akcja z ławkami przy fontannie

2021-06-10 08:46:29(ost. akt: 2021-06-10 08:57:30)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Siedzę sobie na ławeczce przy fontannie w centrum Giżycka i widzę przerażający widok brudnych ławek od ptasich odchodów. Cud, że znalazłem jedną czystą ławkę. To wstyd dla miasta. Możecie coś z tym zrobić? – pytał nasz Czytelnik. Zrobiliśmy.
Po interwencji naszej giżyckiej redakcji, w niespełna godzinę później wszystkie ławki przy fontannie były już wyczyszczone. A zaczęło się od sygnału giżycczanina, który w środę, 9 czerwca zgłosił problem Gazecie.

Fot. Renata Szczepanik

– Może ktoś się zainteresuje ławkami przy fontannie na ulicy Warszawskiej, które zapaskudzone są przez gołębie – zawiadomił nas pan Tomasz z Giżycka. – Widać, że od wielu dni nikt tu nie sprzątał. Ludzie chcą usiąść i odpocząć, ale drewniane ławki, chociaż są nowe i ładne nie wyglądają zachęcająco. Może służby porządkowe czekają na deszcz?

Fot. Renata Szczepanik

Zapytaliśmy.

– Nie czekamy na deszcz – zaprzecza Marek Wojciechowski, zastępca dyrektora Miejskiego Zakładu Komunalnego w Giżycku. – Reagujemy na każde zgłoszenie. I w miarę możliwości staramy się być tam, gdzie jesteśmy najpilniej potrzebni. Jak tylko nasi pracownicy dokończą prace porządkowe w parku, to wyczyszczą ławki przy fontannie na Warszawskiej.

I tak się stało. Po godzinie od naszej interwencji ławki przy fontannie były już wyczyszczone.

Fot. Renata Szczepanik

– Mamy tylko dziewięciu pracowników, cztery wolne etaty i brak chętnych do pracy – mówi Marek Wojciechowski. – A pracy jest mnóstwo i obowiązków przybywa. Ostatnio wymieniliśmy większość ławek na terenie miasta. Na bieżąco porządkujemy ulice, skwery, place i parki, a także inne tereny zielone, cerujemy dziury w drogach. W tym roku przejęliśmy do sprzątania cmentarz komunalny oraz targowisko. Pracujemy od świtu do wieczora. Staramy się, żeby w mieście było czysto. Dlatego dziękujemy za wszelkie sygnały.

Fot. Renata Szczepanik


To prawda. W Giżycku jest czyściej, a pracowników Miejskiego Zakładu Komunalnego widać przy pracy każdego dnia bez względu na pogodę. Niewątpliwie byłoby im łatwiej, gdyby znaleźli się chętni do pracy. Giżycki MZK zaprasza.
Renata Szczepanik

Fot. Renata Szczepanik

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zenON #3068346 10 cze 2021 09:20

    Ewidentnie projektant tych ławek się nie popisał, skoro stworzył te podesty dla ptaków. Jeśli te ławki mają być praktyczne to powinni je zdemontować i problem zniknie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz