Koniec jednej płacy minimalnej?

2021-06-10 08:10:38(ost. akt: 2021-06-09 18:25:14)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Czy w Polsce płaca minimalna będzie zależeć od tego, gdzie pracujemy? To niewykluczone, a punktem odniesienia ma być powiat. Z tej regionalizacji miałyby być wyłączone służby mundurowe czy medycy.
Czy to koniec jednej płacy minimalnej na cały kraj? Dziś jest to 2800 zł brutto. Może już niedługo jej wysokość będzie już zależeć od regionu, w którym pracujemy, a może nawet powiatu. A tych jest w Polsce 380. Absurd? Niekoniecznie. W biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbyła się konferencja, podczas której został zaprezentowany raport „Regionalizacja płacy minimalnej w Polsce — rozważania”.

Jego autorzy napisali, że rekomendowane jest podjęcie działań na rzecz wprowadzenia regionalizacji płacy minimalnej w Polsce.

Wprowadzenie regionalizacji płacy minimalnej wiąże się z koniecznością wypracowania nowego modelu instytucjonalnego na niższych poziomach, jak powiaty i województwa — napisali autorzy raportu.[i] To oznacza, że stawka otrzymywanej płacy byłaby ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3068342 10 cze 2021 08:32

    No to dopiero będzie swawola w płacach! Efektem będzie ucieczka młodych ludzi do innych regionów "za chlebem" albo inaczej , "na saksy"... Dziś już jest to zjawisko ale może być gorzej.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz