Wstęga Nadziei już w drodze

2021-06-10 07:03:52(ost. akt: 2021-06-09 17:37:08)
wstęga nadziei

wstęga nadziei

Autor zdjęcia: archiwum Borussia

Wstęga Nadziei to symbol solidarności artystów i osób zaangażowanych społecznie, skupionych wokół olsztyńskiej Borussii, wyraz zaangażowania i wsparcia mieszkańców Białorusi w ich pokojowym dążeniu do wolności i demokracji.
Jej pomysłodawcą i organizatorem jest olsztyńska Fundacja Borussia. "Wstęga nadziei" powstała ze 120 fragmentów tkanin stworzonych przez ponad 70 artystek i artystów z 6 krajów. Każdy twórca mógł wykonać i przesłać własną tkaninę w barwach białoruskiej flagi – bieli i czerwieni. Organizatorzy otrzymali ponad 120 prac z 6 krajów, które zostały zszyte. W ten sposób powstała 12-metrowa wstęga.

Po raz pierwszy Borussia pokazała wstęgę w marcu w Olsztynie. Założeniem projektu jest prezentacja Wstęgi Nadziei w miejscach publicznych w Polsce i innych krajach europejskich. Teraz można ją oglądać w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. To początek podróży Wstęgi Nadziei po Polsce i Europie. Projekt jest otwarty, ma przypominać o dramatycznej sytuacji w Białorusi.

Idea projektu: grupa artystyczna „Nigunim Project”, kuratorzy projektu: Ewa Pohlke (Polska), Gintautas Vaičys (Litwa), oprawa fotograficzna: Paweł Strzelec, oprawa graficzna: Andrij Fil.

źródło: Borussia