Polska 2050 z Warmii i Mazur walczy o bezpieczeństwo na drogach

2021-06-09 10:18:25(ost. akt: 2021-06-09 11:15:13)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Działacze stowarzyszenia Polska 2500 z okręgu warmińsko-mazurskiego interweniują w sprawie nagminnego przekraczania prędkości przez kierowców w Kieźlinach. Brawurowa jazda kierowców i niestosowanie się do znaków jest poważnym zagrożeniem dla pieszych i rowerzystów.
W Kieźlinach (gmina Dywity) kierowcy nagminnie przekraczają prędkość. Na prostym odcinku od strony Wadąga obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, jednak wielu kierowców nie stosuje się do tego nakazu, nieustannie stwarzając niebezpieczeństwo dla pieszych. Sytuacja jest o tyle ważna, że w związku z powstaniem nowych osiedli w okolicy ruch na tym odcinku nieustannie rośnie.

Działacze stowarzyszenia Polska 2050 z województwa warmińsko-mazurskiego postanowili zająć się tym tematem.

Dzisiaj o godz. 9 przy kościele w Kieźlinach zebrała się komisja w sprawie montażu progów zwalniających, wyświetlaczy prędkości radarowych oraz fotoradarów. Stowarzyszenie Polska 2050 reprezentuje Joanna Czarkowska, liderka regionu warmińsko-mazurskiego oraz Ireneusz Drzewiecki, członek zarządu oraz ekspert z Instytutu Strategie 2050. W spotkaniu będą uczestniczyć również mieszkańcy.

Stowarzyszenie Polska 2050 w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym odcinku proponuje następujące rozwiązania:

-wprowadzenie w dwóch miejscach (wjazd i wyjazd z miejscowości) oznakowania poziomego znakami P-25 wraz z umieszczeniem progów zwalniających oraz stosownych ograniczeń prędkości pionowymi znakami zakazu B-33,
- ustawienie w dwóch miejscach (wjazd i wyjazd z miejscowości) radarowych wyświetlaczy prędkości z informacją o aktualnej prędkości przejeżdżającego pojazdu.
- dokonywanie pomiarów prędkości poprzez fotoradar.

O wynikach obrad komisji oraz terminach podjęcia pierwszych działań poinformujemy wkrótce.

kg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tom #3068287 9 cze 2021 15:04

    Nie widzę potrzeby żeby tam jechać akurat 40km/h swobodnie można jechać 50km/h a najgorsze jest jak ktoś sztucznie pompuje budyń. Pieszych i rowerzystów też trzeba mobilizować do przestrzegania przepisów. A wszędzie tylko temat do kierowców samochodów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz