Premie dla policjantów podzieliły... policjantów

2021-06-08 20:35:20 (ost. akt: 2021-06-08 21:41:23)
Sławomir Koniuszy, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów

Sławomir Koniuszy, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Najwyżsi rangą przedstawiciele kierownictwa policji otrzmali wysokie premie kwartalne. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby dysproporcje między dodatkiem dla „zwykłych” funkcjonariuszy, a tym dla wyższych rangą nie były naprawdę duże.
Jak ustaliło RMF, najwięcej otrzymało szefostwo Komendy Głównej. Szef policji miał dostać ponad 15 tys. zł, a jego zastępcy równo po 15 tys. W przypadku dyrektorów biur mowa o kwotach od ponad 4 tys. zł.

Jeśli chodzi o komendy wojewódzkie, to szef policji wydał decyzję o tymczasowym podwyższeniu dodatków funkcyjnych w styczniu, lutym i marcu komendantom, wicekomendantom i naczelnikom. I tak — pieniądze dla komendantów to (jednorazowo) nawet 10 tys. zł, a dla ich zastępców i naczelników od 4,5 tys. w górę.

Na system motywacyjny uruchomiono 30 mln zł (kwota zaoszczędzona z wakatów). Dzieląc to na pozostałych funkcjonariuszy (bez kierownictwa), wychodzi 306 zł na osobę.

Po publikacji RMF szef NSZZ Policjantów wystąpił do MSWiA o podwyższenie kwot na dodatki i premie dla policjantów „pozostających na stanowiskach wykonawczych za pierwsze półrocze tego roku”.

O komentarz poprosiliśmy Sławomira Koniuszego, przewodniczącego Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

Byłem na spotkaniu z ministrem Maciejem Wąsikiem, jako reprezentant Zarządu. Jednym z tematów było zwiększenie środków na nagrody dla wyróżniających się policjantów — mówi Sławomir Koniuszy. — Wiadomo, że fundusz zamroziła ustawa okołobudżetowa. Skromne oszczędności co prawda są. Mimo to osobiście prosiłem o uruchomienie dodatkowych pieniędzy. Pandemia postawiła policjantom poprzeczkę jeszcze wyżej. Jeśli prawdą okaże się, że inna miarka jest przykładana dla policjantów na stanowiskach kierowniczych niż wykonawczych, to wiadomo, że to żadna motywacja. Doniesienia medialne w tej sprawie zbiegły się z naszymi staraniami względem konieczności uruchomienia dodatkowych środków. Nie wiem, czy w rzeczywistości było takie rozróżnienie na stanowiska.

PJ

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ewa Nowak #3068214 8 cze 2021 21:32

    To ci dopiero sensacja. Przecież w każdej firmie tak jest. Ci na górze dostają extra, plebs ochłapy...no chyba,że ktoś jest szczególnie lubiany. Może dziennikarze GO opiszą system przyznawania nagród w innych państwowych i samorządowych firmach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (25) odpowiedz na ten komentarz