Nowoczesny skaner kolejowy na granicy z Rosją [ZDJĘCIA]

2021-06-08 16:50:36(ost. akt: 2021-06-08 17:01:06)
Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Braniewie otrzymali nowoczesny skaner do prześwietlania wagonów towarowych

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Braniewie otrzymali nowoczesny skaner do prześwietlania wagonów towarowych

Autor zdjęcia: KAS

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Braniewie otrzymali nowoczesny skaner do prześwietlania wagonów towarowych. — Myślę, że to ten kierunek rozwoju, który w tej części naszego województwa powinniśmy promować — mówi wojewoda Artur Chojecki.
Pierwszy na granicy z Federacją Rosyjską skaner do prześwietlania wagonów kolejowych został dziś oficjalnie przekazany do użytku funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego w Braniewie.

Dzisiejsza uroczystość — przekazanie skanera na przejściu kolejowym w Braniewie — to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa finansowego i podatkowego, ale również bezpieczeństwa samego w sobie naszego państwa, bo umożliwia realną kontrolę wwożonych towarów przez granicę polsko-rosyjską — stwierdza Chojecki.

I dodaje: — Traktuję to wydarzenie jako pierwszy krok w kierunku budowy nowego przejścia kolejowego w Braniewie, które umożliwi zarówno pełną kontrolę wwożonych towarów, ale także umożliwi przeładunki, jak i będzie impulsem rozwojowym dla powiatu braniewskiego, samego Braniewa i tej części Polski, do której w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku coraz częściej trafiają towary także z Chin. Myślę, że to jest ten kierunek rozwoju, który w tej części naszego województwa powinniśmy promować i kierować w tę stronę różnego rodzaju siły po to, by zwiększyć możliwości rozwoju gospodarczego naszego województwa.


Po poświęceniu skanera i uroczystym przecięciu wstęgi, goście mogli w kilkuosobowych grupach zobaczyć, jak wygląda „serce” urządzenia.

Symbolicznego wręczenia kluczy kierowniczce braniewskiego oddziału podinsp. Joannie Krakowiak, dokonała szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

— Dla Krajowej Administracji Skarbowej priorytetem, obok zapewnienia bezpieczeństwa finansowego naszego państwa, jest również zapewnienie bezpieczeństwa obywateli, ale także zwalczanie przestępczości gospodarczej, zapewnienie równych warunków konkurencji, wsparcie legalnie działającego biznesu. Prawidłowa, skuteczna realizacja takich zadań nie byłaby możliwa bez wykorzystania nowoczesnych metod kontroli. A do takich metod kontroli zdecydowanie należy zaliczyć wielkogabarytowe urządzenie RTG — powiedziała szefowa KAS.


Projekt budowy rentgena do prześwietlania pociągów został rozpoczęty w 2018. Skaner został zlokalizowany około 400 metrów od granicy państwa.

W październiku 2019 Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie zawarła umowę z wykonawcą, której wartość wynosząca ponad 22 miliony złotych, została w całości sfinansowana ze środków budżetowych.

Nowoczesne urządzenie służyć będzie do wykrywania nielegalnych towarów, materiałów wybuchowych i broni, a w szczególności przyczyni się do wykrywania skrytek w elementach konstrukcyjnych wszystkich rodzajów wagonów towarowych i kontenerów.


red.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monia989 #3068505 11 cze 2021 15:50

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika

    odpowiedz na ten komentarz