Na ulicach Elbląga stanęły pojemniki na elektroodpady

2021-06-06 17:32:29 (ost. akt: 2021-06-06 17:43:14)

Autor zdjęcia: Pixabay

W Elblągu pojawiły się nowe pojemniki na elektroodpady. Na razie jest ich pięć, ale urząd zapowiada, że jeśli pojawi się taka potrzeba, będzie ich więcej.
Gdzie są nowe pojemniki? Przy ul. Bałuckiego, Chełmońskiego, Płk. Dąbka, al. Odrodzenia i Ogólnej. Można do nich wrzucać baterie, żarówki, telefony, płyty CD, ładowarki i tonery.

— To jeden z pięciu punktów zbiórki odpadów, które czasem nastręczają nam kłopotów — mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta, podczas konferencji zwołanej przy jednym z punktów przy ul. Chełmońskiego. — Od dawna wpajamy selektywną zbiórkę odpadów, ale, mimo to zdarza się jeszcze, że niektórzy nie wiedzą, co zrobić na przykład z przepaloną żarówką. Teraz i to nie powinno stanowić problemu.

Fot. Karolina Król

Do nowych pojemników można wrzucać baterie, żarówki, telefony, płyty CD, ładowarki i tonery. Koszt pojemników to około 100 tys. zł. Jak zapowiedział Witold Wróblewski, kolejny krok, jaki miasto zamierza zrobić w kierunku selektywnej zbiórki odpadów, to postawienie serca na nakrętki.

— Myślę, że to będzie nasze kolejne działanie — mówił prezydent miasta, który na razie szczegółów w tym temacie nie zdradził.

O tym, że nowe pojemniki, to nie jedyna nowa inicjatywa, opowiedział Michał Missan, wiceprezydent miasta.

— Wszyscy doskonale wiemy, że Elbląg jest pięknym, zielonym miastem — mówił. — Chcielibyśmy w najbliższym czasie zaprezentować kilka nowych inicjatyw. To jest pierwszych pięć takich pojemników. Jeśli trzeba będzie zwiększyć ich liczbę, to na pewno będziemy nad tym pracowali. Staraliśmy się je tak rozmieścić, żeby były w większych skupiskach. Uważam, że są one nie tylko pożyteczne, ale też estetyczne.

— My od ponad 20 lat segregujemy odpady — mówił Adam Basiukiewicz, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zrzeszeni”. — Niestety zdarzają się przypadki, że śmieci są mieszane, mimo umieszczonych na śmietnikach zasad. Dbajmy o swoje środowisko, o nasze dzieci i wnuki, żeby jak najwięcej było zielonej przyrody i żebyśmy mieli czym oddychać — zaapelował.

K

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Magda #3068121 7 cze 2021 15:02

    A potem przyjedzie śmieciarka i wrzuca to do jednego wora, tak samo wygląda z segregowanymi śmieciami, prezesi na tym robią kasę, nie ma to nic wspólnego z ekologią.

    odpowiedz na ten komentarz