Ukradł prawie 600 zdrapek. Ile wygrał?

2021-06-02 09:07:04(ost. akt: 2021-06-02 20:34:45)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Jeśli na ponad 500 zdrapek nie padła ani jedna wygrana, to informacja dla wszystkich, którzy grają: lepiej sobie darować.
Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi. Mężczyzna ukradł 591 sztuk gier liczbowych totalizatora sportow, tzw. zdrapek. Jak się okazało, mieszkaniec Iławy nic jednak nie wygrał.

Policjanci wydziału kryminalnego z Iłąwy ustalili, że w jednym ze sklepów w mieście doszło do kradzieży. Okazało się, że sprawca korzystając z chwilowej nieuwagi ekspedientki, ukradł stojak z grami liczbowymi. Jak ustalili, mężczyzna przyszedł do sklepu i poprosił alkohol. Kiedy kobieta poszła po towar, mężczyzna zabrał plastikowy stojak, na którym znajdowały się tzw. zdrapki, a było ich aż 591, i wyszedł ze sklepu. Straty to prawie 2500 zł.

Policjanci w trakcie czynności ustalili, że sprawcą kradzieży jest 22-latek. Funkcjonariusze przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał. Mundurowi ustalili, że pomimo zdrapania 591 kuponów mieszkaniec Iławy nic nie wygrał. Teraz mężczyzna ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Iława

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej olsztyniak #3067824 2 cze 2021 21:13

    Dobra antyreklama dla Totalizatora sportowego. Też od czasu do czasu kupujemy tzw. tysiące w zdrapkach, te tysiące to ludzie oddają, do totalizatora, tak w ten sposób bogacą się ci co już dużo mają, a naciągają "biedaków" którzy chcą a nie muszą, jak klasyk mówił "jestem za, a nawet przeciw", jakoś tak. Nadzieja jest matką "głupich", do których i ja się zaliczam.

    Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz