Wypadek na Tuwima. Dwie osoby ranne [ZDJĘCIA,VIDEO]

2021-06-01 19:47:25(ost. akt: 2021-06-02 18:04:59)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Motocyklista potrącił dwie osoby na przejściu dla pieszych. Przyczyną zdarzenia prawdopodobnie jest ilość promili w organizmie potrąconych mężczyzn.
O 19:30 na skrzyżowaniu ul. Tuwima i Iwaszkiewicza motocyklista potrącił dwóch mężczyzn przechodzących na czerwonym świetle po oznakowanym przejściu dla pieszych.

Fot. Zbigniew Woźniak

Kierowca jechał prawym pasem ruchu od strony ul. Warszawskiej. Obecnie droga w stronę Galerii Warmińskiej jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności i zabezpieczają ślady miejsca zdarzenia. Utrudnienia potrwają mniej więcej do godziny 21.

Fot. Zbigniew Woźniak

Do szpitala w poważnym stanie został przewieziony jeden z mężczyzn przechodzących przez przejście, drugi nie odniósł poważniejszych obrażeń. Według świadków stan motocyklisty nie jest tak poważny, jak potrąconego.

— Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia było nie tylko przejście na czerwonym świetle, ale również promile w organizmach pieszych — poinformował podkom. Rafał Prokopczyk.

Fot. Zbigniew Woźniak

Kierowcę i jednego potrąconego zbadano pod kątem obecności alkoholu. Motocyklista był trzeźwy, natomiast pieszy miał 2 promile. Stan trzeźwości drugiego mężczyzny zostanie zbadany w szpitalu.


Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Karol Grosz
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ano #3067728 2 cze 2021 08:59

    Im się wydawało, że od 01-06 mają bezwzględne pierwszeństwo. A tak na marginesie o nowych przepisach. Ciekawe jak długo będą czekali kierowcy na kontynuację jazdy przed przejściem dla pieszych przy rynku na ulicy Grunwaldzkiej w dni targowe?

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)