Olsztyn miał zyskać 21 mln, może stracić 100 mln. Inwestor chce odszkodowania

2021-06-01 10:09:19 (ost. akt: 2021-06-01 13:23:05)

Autor zdjęcia: Igor Hrywna

"Gazeta Olsztyńska" dotarła do wersji wydarzeń warszawskiego developera Wojciecha Musiała, który wylicytował działkę przy ulicy Głowackiego za 21 mln zł. Wczoraj Prezydent Piotr Grzymowicz ogłosił, że ten nie przyszedł podpisać aktu notarialnego i będzie nowy przetarg.
Wczorajszy briefing prasowy, na którym prezydent Piotr Grzymowicz ogłosił, że miasto zorganizuje nowy przetarg na działkę, a inwestor, który ją wylicytował na początku roku traci ponad 710 tys. zł, przykuło uwagę większości mieszkańców Olsztyna.

"Gazeta Olsztyńska"
dotarła do wersji wydarzeń, które przedstawia Wojciech Musiał. To prezes warszawskiej firmy deweloperskiej, która wylicytowała działkę, a wczoraj mijał termin podpisania aktu notarialnego.

— Byłem na podpisaniu aktu wbrew temu, co ogłosił pan prezydent. Kiedy spisywaliśmy protokół rozbieżności, to prezydent Olsztyna prowadził konferencję prasową i ogłaszał, że nie przyszedłem podpisać aktu notarialnego — powiedział nam Wojciech Musiał.

Warszawski inwestor w rozmowie z dziennikarzem "Gazety Olsztyńskiej" twierdzi, że będzie domagał się przed sądem nie tylko zwrotu 710 tys. zł wadium, ale także poniesionych kosztów, a te wylicza już na około 1 mln 200 tys. zł. Na tym nie koniec.

— Złożę pozew o utracone zyski, a te wyceniam na 100 mln zł — mówi "Gazecie Olsztyńskiej" Wojciech Musiał.

Jeszcze dziś więcej informacji, m.in. co jeszcze powiedział nam warszawski inwestor, jak prezydent Olsztyna tłumaczy cała sytuację, co jest powodem sporu i jak na wydarzenia tych dni reagują olsztyńscy radni.

SK

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Siofer zawodowy #3067909 3 cze 2021 23:03

  Pier... enia ciąg dalszy. Inwestor po pierwsze widział co licytuje i co chce kupić - działkę bez planu zagospodarowania. I te 100 mln odszkodowania taa haha. Tak samo jak Hiszpanie co dali dupy z tramwajami chcieli setki milionów, a finalnie nie dostali nic. Grzymowicz dobrze robił, że się z nim nie chciał spotkać, bo poźniej byłoby gadane, że wziął w łape za zalatwienie sprawy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 2. ppor.Rżewski #3067764 2 cze 2021 15:09

  Najwięcej zarobi -jak zwykle- triada warmińsko-mazurska. A są to : Icchak Schaufelmann, Romualdo i Petro Betoniarz. I nie żebym im zazdrościł , bo robiłbym tak samo mając możliwości. Ale proszę o zbudowanie na tej spornej działce czegoś naprawdę użytecznego i pożytecznego. Olsztyn ma już dosyć restauracji i galerii i przystani.. Proponuję lupanar ,zamtuz, czyli prawdziwy dom uciech. Coś na wzór "Porzeczek". Tego typu inwestycje już tylko w naszym regionie kwitną i nie są szykanowane przez żadne instytucje utrudniające życie Puffvater i Puffmutter. I to powinien być najwyższy obiekt stolicy Warmii i Mazur.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. bolek #3067716 2 cze 2021 02:16

  Nie przeszkadzajcie Grzymowiczowi! On od 2 miesięcy jest zajęty wycinaniem trawników w całym mieście. Limit wyciętych drzew na ten rok wykorzystał, to teraz jego ludzie od zieleni w pocie czoła rżną trawkę i kwiatki bo one przecież tak szpecą miasto. Szał kosiarek. A kolesie kolesi zarabiają na tym krocie. Tyle było gadania 2-3 lata temu o tym aby sobie ten bezsens z koszeniem odpuścić a betoniarz z ekipą dalej swoje; ledwie się zazieleniło, kwiatki zakwitły a już kosiarki poszły w ruch. A tony piachu pod koniec kwietnia zalegające na chodnikach i ścieżkach rowerowych były ok.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz

 4. basilo #3067691 1 cze 2021 16:34

  Hołek! on mówi ,że jest Twoim kolegą. Mamy nadzieję ,że już nie będzie ten spryciarz co chciał wykiwać nasze miasto

  Ocena komentarza: warty uwagi (19) odpowiedz na ten komentarz

 5. bob #3067690 1 cze 2021 16:28

  obojetnie jak to sie skonczy, to My mieszkancy zaplacimy z wlasnych podatkow, grzymowicz odejdzie z koncem kadencji i pozostawi po sobie ogromne dlugi, prawnicy wyjda na tym najlepiej, inwestorzy beda omijac olsztyn - beda bac sie przewalu, prawdopodobnie warszawiak zostal zrobiony i domniemam, ze mi zapewien , ze dostanie to co chcial, w koncu tyle kasy za bagno, urania odbije nam sie czkawka, kto buduje w centrum miasta , hale sportowa, gdzie brak miejsc parkingowych, w duzych i srednich wszyscy uciekaja na blonia, ze wzgledu na koszty i dojazd. A olsztyn ze swoimi eugeniuszamy zawsze na koncu, warszawiak za free zarobi na Nas mieszkancach

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD