Olsztynianie otrzymują sms-y ze zmianą terminów szczepień. Dlaczego?

2021-06-01 09:14:40 (ost. akt: 2021-05-31 18:48:11)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Mieszkańcy Olsztyna otrzymują sms-y o zmianie terminu otrzymania drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 w Poliklinice. Niektórym przesunięto szczepienie nawet prawie o tydzień. Sprawdziliśmy skąd wynika niespodziewana zmiana.
Rząd pochwalił się, że już zostało wykonanych prawie 20 mln szczepień w Polsce i zachęca do szczepień choćby poprzez loterię, w której będzie można wygrać aż milion. Tymczasem w Olsztynie pojawił się problem. Tak przynajmniej wynikało z sms-ów, które dostali niektórzy mieszkańcy.

— Miałem mieć szczepienie 31 maja w Poliklinice, w piątek dostałem sms, że moje szczepienie zostało odwołane z powodu braku dostawy szczepionki firmy Pfizer i teraz mam mieć szczepienie 6 czerwca — denerwuje się nasz czytelnik. — W telewizji nic nie mówili, że będą jakieś ograniczenia, a rząd mówi o skracaniu terminów podawania drugiej dawki, a nie wydłużaniu. Sprawdźcie, co się naprawdę stało?

Sprawdziliśmy. Otóż z informacji Polikliniki wynika, że z powodu odwołania dostawy 900 dawek szczepionki firmy Pfizer trzeba było zmienić termin podania pierwszej dawki. Omyłkowo kilkunastu osobom oczekującym na drugą dawkę przesunięto termin.

— Błąd został zauważony przez personel medyczny i przywrócono pierwotny termin podania II dawki. W każdym przypadku telefonicznie poinformowano pacjenta o zaistniałej sytuacji — poinformował nas dr Grzegorz Kade, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Poliklinice.

am

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD