Z kąpielisk w Olsztynie będzie można korzystać od 26 czerwca

2021-06-01 07:08:02(ost. akt: 2021-06-01 07:55:38)

Autor zdjęcia: pixabay

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie — mimo mało zachęcającej do kąpieli pogody — już od kilku miesięcy przygotowuje się do otwarcia sezonu... kąpielowego. W tym sezonie nad bezpieczeństwem pilażowiczów będzie czuwało około 30 ratowników.
Chociaż pogoda nas nie rozpieszcza, o wyższej temperaturze możemy jeszcze pomarzyć, to już od zakończenia sezonu zimowego trwają prace przygotowawcze do otwarcia kąpielisk w Olsztynie. Głównym celem jest zapewnienie plażowiczom bezpieczeństwa w wodzie.

Jak co roku OSiR z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem rozpoczął przygotowania trzech miejsc kąpielowych oraz areny wodnego placu zabaw. W Olsztynie ratownicy zabezpieczą dwa kąpieliska w CRS Ukiel — plażę nr 1 i 2, wodny plac zabaw oraz kąpielisko przy jeziorze Skanda.

Fot. Zbigniew Woźniak

Do obsady ratowniczej na tych kąpieliskach potrzebujemy na stałe 12 ratowników: 2 na Skandzie i 10 w CRS Ukiel. Łącznie zatrudnionych będzie około 30 ratowników, dzięki czemu określona liczba osób zawsze będzie na zmianie. W latach ubiegłych korzystaliśmy z usług firmy zewnętrznej, w tym roku będzie taka sama sytuacja — mówi rzecznik OSiR, Zbigniew Szymula.Przygotowanie wszystkich kąpielisk jest dużym wyzwaniem, ponieważ trzeba zabezpieczyć około 250 metrów linii brzegowej. Mimo tego jesteśmy w stanie zapewnić plażowiczom bezpieczeństwo podczas odpoczynku nad wodą.

Nad plażowiczami będą czuwać również wodne patrole policyjne. Posterunek policji znajduje się przy ul. Kapitańskiej 23, czyli w centrum kompleksu nad jeziorem Ukiel, więc w razie kłopotów interwencja będzie bardzo szybka. Policyjni wodniacy mają do dyspozycji 4 oznakowane łodzie motorowodne oraz radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Funkcjonariusze będą patrolowali tereny wodne i przywodne.

Fot. KMP w Olsztynie

— Ratownicy zabezpieczają kąpieliska od strony plażowej, natomiast o bezpieczeństwo użytkowników sprzętów wodnych (kajaków, rowerów wodnych, żaglówek itp.) zadba WOPR — dodaje Zbigniew Szymula.

Ubiegły rok był pracowity dla policyjnych wodniaków: przeprowadzili 7 akcji ratowniczych oraz ponad 130 interwencji na obszarach wodnych, gdzie stwierdzono 82 wykroczenia.[/b] Dodatkowo funkcjonariusze brali udział w zabezpieczeniu 6 imprez masowych.

Wypożyczalnia sprzętu pływającego w CRS Ukiel — przypomnijmy — funkcjonuje już od 1 maja. Sezon kąpielowy w Olsztynie rozpocznie się 26 czerwca.

lew



Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rafał Grzyb #3067719 2 cze 2021 02:58

  A może to 26 grudnia kąpieliska będą otwarte

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. miesiarz #3067632 1 cze 2021 07:23

  w tytule "Z kąpielisk w Olsztynie będzie można korzystać od 26 sierpnia" z artykułu "Sezon kąpielowy w Olsztynie rozpocznie się 26 czerwca." pewnie lew się nie wyspał :-P

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 3. michał miłaszewski #3067630 1 cze 2021 07:23

  "Z kąpielisk w Olsztynie będzie można korzystać od 26 sierpnia" - zamknięcie kąpielisk?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)