Fotomigawka: Tniemy, żeby było widać?

2021-05-31 16:15:08 (ost. akt: 2021-06-07 21:46:55)

Autor zdjęcia: Alicja Kowalczyk

Mieszkańcowi Warszawy nie spodobało się w Olsztynie. Czemu? — Dziwne macie w Olsztynie porządki. Dlaczego pozwalacie zarastać rzeźbie stojącej tuż przed olsztyńskim Starym Miastem? — napisał do nas.
— W weekend przyjechałem do znajomych. Spacerując wokół Starego Miasta zobaczyłem coś białego wynurzającego się z krzaków. Musiałem przebijać się przez bez, żeby zobaczyć co to jest. Okazało się, że to bardzo ładna rzeźba. Niestety nie dowiedziałem się co przedstawia, no nie ma tam żadnej tabliczki. Wytnijcie te chaszcze, chyba po to stawia się pomniki i rzeźby, żeby było je widać — kończy warszawiak.

Rzeźbę Trzy Gracje na Placu Jedności Słowiańskiej postawiono w 1974 roku. Jej autorem jest Hubert Maciejczyk. Inne rzeźby jego autorstwa w Olsztynie to: Rzeźba Gimnastyczka przed stadionem Stomilu czy pomnik Michała Lengowskiego.

Rzeczywiście rzeźba jest ledwo widoczna. Turystom zwiedzającym Olsztyn pozostaje tylko odchylić gałęzie a potem poszukać informacji w internecie.

A co wy myślicie? Miasto powinno przyciąć bez i odsłonić Trzy Gracje?

Czy miasto powinno wyciąć rosnący obok fontanny bez?
pokaż wyniki »

ak


To nasza stała rubryka. Publikujemy w niej informacje dotyczące tego, co dzieje się na ulicach Olsztyna, tego co jedni mieszkańcy miasta widzą na własne oczy i chcieliby, aby zobaczyli to inni olsztynianie. Wysyłajcie nam zdjęcia lub informacje i pytania na: redakcja@gazetaolsztynska.pl