Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami Lubawy

2021-05-31 07:43:23(ost. akt: 2021-05-31 07:50:11)
Boże Ciało w 2020 roku

Boże Ciało w 2020 roku

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

W najbliższy czwartek, w kościele katolickim obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Procesja przejdzie ulicami miasta z kościoła św. Anny do kościoła św. Jana w Lubawie.
W tamtym roku procesja nie wyszła na ulice Lubawy. W tym roku będzie inaczej, o czym informuje parafia św. Anny w Lubawie.

Procesja wyruszy po Mszy świętej o godzinie 10:00 z kościoła św. Anny.

"Z Fary wyruszymy ulicą Kościelną w stronę Rynku do pierwszego ołtarza przy kamienicy państwa Węgier i Krystochowicz. Prosimy, aby ten ołtarzy przygotowali kupcy i mieszkańcy Rynku oraz wspólnoty neokatechumenalne.
W procesji przejdziemy następnie ulicą Grunwaldzką do drugiego ołtarza przy kościele św. Barbary. Prosimy Siostry Zakonne oraz mieszkańców ul. Grunwaldzkiej i św. Barbary o przygotowanie tego ołtarza.
Ulicami św. Barbary i Poznańską udamy się do trzeciego ołtarza przy Poczcie. Prosimy pracowników Poczty, mieszkańców ulic: Poznańskiej, Gdańskiej i Jana Pawła II o przygotowanie tego ołtarza.
Następnie ulicą Gdańską udamy się do czwartego ołtarza przy figurze Chrystusa Króla. Prosimy rzemieślników i mieszkańców okolicznych domów o przygotowanie tego ołtarza.

Procesja zakończy się w kościele św. Jana. Prosimy, aby w procesji uczestniczyć w skupieniu poprzez modlitwę i śpiew. Pamiętajmy przede wszystkim o udział we Mszy św. i udekorowaniu naszych domów, zwłaszcza na trasie procesji.

Przypominamy, że nadal jesteśmy zobowiązani do utrzymania dystansu społecznego (1,5 metra), a gdy nie jest to możliwe do założenia maseczki.

red.al
lubawa@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkanka Lubawy #3068095 7 cze 2021 08:38

    Wielka szkoda, że procesja bez ksiedza Łukasza ze św. Anny. ktoś wie co z Nim teraz?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz