Weekend z Olsztyńskim Teatrem Lalek

2021-05-29 12:15:53(ost. akt: 2021-05-29 12:52:12)

Autor zdjęcia: Olsztyński Teatr Lalek

Kultura wraca do ludzi. Olsztyński Teatr Lalek na weekend zaplanował premierę spektaklu „Miłość”, wernisaż wystawy Juliana Treutle i Familijny Dzień Dziecka z Olsztyńskim Teatrem Lalek i Przyjaciółmi.
W sobotę na deskach dużej sceny Olsztyńskiego Teatru Lalek będziemy mogli po raz pierwszy zobaczyć spektakl „Miłość”, który bazuje na picturebooku Astrid Desbordes i Pauline Marin. W przedstawieniu użyte zostaną epidiaskopy (urządzenie projekcyjne służące do wyświetlania obrazów statycznych na ścianie - red.), które umożliwiają aktorom animację obrazów. Projekcjom towarzyszyć będzie muzyka oraz ilustracje dźwiękowe tworzone na żywo.

Co to jest miłość? – takie pytanie usłyszy Mama z ust małego Archibalda. Ta myśl przeniesie nas do teatralnego świata, w którym kobieta tłumaczy synkowi co to znaczy kochać. Wspólnie z bohaterami wyruszymy w poetycką podróż, podczas której towarzyszymy rodzinie w codziennych sytuacjach. Kolejne sceny zdradzają nam wiele sekretów miłości, pokazując także, że można kochać i złościć się jednocześnie.

Fot. Olsztyński Teatr Lalek

Kim są autorki picturebooka „Miłość”?

Astrid Desbordes jest francuską pisarką, a z wykształcenia filozofką. W jej dorobku artystycznym możemy znaleźć teksty dla dorosłych o tematyce religijnej i filozoficznej, a od 2006 roku zaczyna się jej przygoda z literaturą dla dzieci.

Pauline Martin jest ilustratorką picturebooków tworzonych wspólnie ze swoją przyjaciółką.

Jedna ze wspólnych serii artystek dotyczy przygód Archibalda, w której autorki z całą swoją wrażliwością, filozoficzną duszą i ogromnym poczuciem estetyki szukają odpowiedzi na istotne pytania, nurtujące zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Za scenariusz i opiekę reżyserską spektaklu odpowiada Andrzej Bartnikowski, dramatopisarz, reżyser teatralny i pisarz.

Scenografią zajmuje się Patrycja Żejmo i Katarzyna Schulz-Marcinkiewicz a za muzykę Piotr Michalczuk.

Obsada spektaklu: Piotr Michalczuk, Marcin Młynarczyk, Karolina Sadowska, Hanna Banasiak, Honorata Mierzejewska-Mikosza, Jagna Polakowska.

Spektakl „Miłość” będzie miał swoją premierę dzisiaj (sobota 29 maja) o 17:00, będziemy go mogli obejrzeć również jutro o tej samej godzinie.

Tuż po premierze najnowszego spektaklu pt. „Miłość" odbędzie się wernisaż wystawy JULIANA TREUTLE.


Autor wystawy jest 13-latkiem, miłośnikiem muzyki i początkującym gitarzystą. Jego rysunki to opowieści z podróży z mamą, z życia z ulubionymi czworonogami, czy wyobrażenia zasłyszanych przy obiedzie rozmów dziadków. Są to komentarze krótkie i zazwyczaj z nutą humorystyczną. Jednym słowem sposób na danie upustu natłokowi myśli i wyobrażeń rodzących się w głowie dziecka. Prace na wystawie pochodzą z okresu od 2014-2020 roku.

Fot. Olsztyński Teatr Lalek

Fot. Olsztyński Teatr Lalek

Olsztyński Teatr Lalek świętuje Dzień Dziecka!


W niedzielę (30 maja) Olsztyński Teatr Lalek zaprasza na obchody Familijnego Dnia Dziecka, które zaczną się o 12:00 na Scenie Staromiejskiej. W programie znajdziemy takie atrakcje jak:
- korowód bajkowych postaci ze spektakli Olsztyńskiego Teatru Lalek,
- warsztaty Teatralne,
- spektakl/zabawa interaktywna pt. „Pan Maluśkiewicz” (muzykę do tego wydarzenia stworzył Bogdan Szczepański),
- niespodzianki od Partnerów.

Organizatorzy zorganizowali konkurs na przebranie się za swoją ulubioną postać z bajki. Dla najciekawiej przebranych dzieci przewidziane są wyjątkowe upominki.