Hybrydowa Kortowiada? Czemu nie!

2021-05-28 16:55:18(ost. akt: 2021-05-28 17:28:15)
Biletów na wydarzenie nie będzie można kupić, a jedynie wygrać w konkursach

Biletów na wydarzenie nie będzie można kupić, a jedynie wygrać w konkursach

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Wszyscy myśleliśmy, że Kortowiady w tym roku nie będzie. Organizatorzy juwenaliów jednak na tydzień przed Kortowiadą online zaskoczyli nas wiadomością o tym, że pod sceną znajdzie się miejsce dla 250 widzów.
Decyzja o organizacji hybrydowych juwenaliów zaskoczyła wszystkich. Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego przekazała, że biletów na wydarzenie nie będzie można kupić, a jedynie wygrać w konkursach, między innymi w "Gazecie Olsztyńskiej". W związku z pandemią, podczas imprezy będą obowiązywały zasady sanitarne określone przez organizatorów.

Kortowiada 2021 będzie się dziać na żywo i w świecie wirtualnym, będzie hybrydowa! Pod sceną bawić się będzie mogło do 250 studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Bilety na wydarzenie będzie można zdobyć w konkursach organizowanych przez stronę facebookową Kortowiady oraz u partnerów medialnych wydarzenia! Śledźcie media społecznościowe, już niedługo pojawią się na nich konkursy — mówi Jakub Stefaniak, z RUSS.Możliwość zaproszenia nawet kilkudziesięciu osób pod scenę daje organizatorom oraz społeczności akademickiej nadzieje na powrót do normalności. W dalszym ciągu najważniejszym dla nas jako organizatorów jest bezpieczeństwo. Stworzyliśmy specjalne procedury, oświadczenia, na terenie wydarzenia obowiązywać będzie zasłanianie ust i nosa, a przed wejściem badana będzie temperatura — podkreśla.

Na tegorocznej Kortowiadzie zagra zespół Enej, który jest jednym z symboli olsztyńskich juwenaliów. Sami artyści wielokrotnie podkreślali, że uwielbiają grać na Kortowiadzie i każdy ich występ w Kortowie jest niepowtarzalny.

To będzie dla nas wyjątkowy moment. Pierwszy koncert po bardzo długiej przerwie, bardzo cieszymy się, że będziemy mogli wrócić akurat na olsztyńskie juwenalia. Czas jest wyjątkowy, muszę tu wspomnieć o bardzo dużych ograniczeniach na koncertach plenerowych, które od dłuższego czasu się nie zmieniają, no, ale szukajmy plusów — mówi Piotr "Lolek" Sołoducha, wokalista zespołu Enej. — Zagramy przed publicznością, może to nie będzie 40 tysięcy widzów jak zawsze, ale i tak nie możemy się doczekać, już jesteśmy po próbach, instrumenty przygotowane, program również. Przypomnieliśmy sobie hymn kortowiady, drepczemy w miejscu i czekamy na moment, kiedy zapakujemy wszystkie graty do busa i ruszymy na próbę. A to już niebawem!

Fot. Kamil Foryś

Kortowiada w tym roku wyjątkowo odbędzie się 5 czerwca. Informacje na temat reszty koncertów i biletów już wkrótce.

kg