Tramwaje nadal bez wyroku!

2021-05-28 15:21:28(ost. akt: 2021-05-28 16:07:34)
Niestety dziś również nie poznaliśmy wyroku

Niestety dziś również nie poznaliśmy wyroku

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wyrok w sprawie rozbudowy linii tramwajowej miał być ogłoszony dziś o godzinie 15, ale z powodu niedyspozycji jednego z sędziów nadal nie znamy rozstrzygnięcia.
Niedawno informowaliśmy, że miasto nie podpisze umowy z Polimexem, dopóki nie zapadnie rozstrzygnięcie.

Ogłoszenie wyroku zostało przeniesione na 28.05 na godzinę 15. Jeśli tak się stanie i będzie dla nas korzystny, to kilka dni później zapewne podpiszemy umowę z wykonawcą — zapowiedziała jeszcze niedawno Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie.

Niestety dziś również nie poznaliśmy wyroku. Jeden z sędziów ze składu orzekającego źle się poczuł. Do ratusza przyszła więc informacja o nowym terminie - ogłoszenie wyroku zostało przesunięte na poniedziałek na godzinę 14.30.

Przypominamy, że rozbudowa linii tramwajowych w Olsztynie obejmuje całościową budowę infrastruktury tramwajowej zaprojektowanej przy ulicach: Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Synów Pułku, Krasickiego i Wilczyńskiego do os. Pieczewo oraz na placu Jedności Słowiańskiej przy Wysokiej Bramie. Dzięki temu możliwe będzie uruchomienie dwóch kolejnych linii tramwajowych (nr 4 i 5).

Dwutorowa linia tramwajowa rozpocznie się na ul. Wilczyńskiego, w rejonie istniejącej pętli autobusowej na Os. Pieczewo, gdzie zlokalizowany jest czterotorowy przystanek końcowy wraz z wiatą na rowery i punktem socjalno-informacyjnym. Od krańcówki linia przebiegnie środkiem ulic Wilczyńskiego i Krasickiego do skrzyżowania z ul. Sobocińskiego i Boenigka.

Dalej, poza obszarem jezdni, po zachodniej stronie ul.Krasickiego przecinając ulice Barcza i Wańkowicza, aż do skrzyżowania z ul. Murzynowskiego, gdzie rozpocznie się estakada o długości ok. 270 m, po której poprowadzona zostanie nad skrzyżowaniem ulic Krasickiego i Synów Pułku. Na końcowym odcinku ul. Synów Pułku i w ul. Wyszyńskiego torowisko przebiegnie poza obszarem jezdni, po zachodniej stronie ulicy, aż do skrzyżowania z Al. Piłsudskiego i przetnie po drodze ulice Pstrowskiego i Żołnierską.

W Al. Piłsudskiego linia tramwajowa zlokalizowana zostanie między jezdniami tworząc tzw. tram-bus-pas, przebiegając przez skrzyżowanie z ulicą Dworcową, Obiegową oraz Głowackiego. Połączona zostanie z przebudowywanym torowiskiem na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki.

Budowa węzła przesiadkowego Wysoka Brama przewiduje fragmentaryczne rozbiórki ulicy 11 Listopada oraz przedłużenie linii tramwajowej do dwutorowego przystanku końcowego na Pl. Jedności Słowiańskiej wraz z wykonaniem sąsiadującego zagospodarowania.

Zakres robót obejmuje m.in. przebudowę skrzyżowań oraz ulic wzdłuż trasy linii tramwajowej, budowę murów oporowych oraz wzmacnianie skarp i podłoża, przebudowę i budowę chodników i dróg dla rowerów wzdłuż linii tramwajowej, jak również... wycinkę drzew i wykonanie nowych nasadzeń zieleni.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Grzes #3067713 2 cze 2021 01:14

  Coś się nie farci Panu Prezydentowi. Może czas podać się do dymisji, zanim miasto zbankrutuje ???

  odpowiedz na ten komentarz

 2. frost #3067494 28 maj 2021 19:57

  Opatrzność czuwa nad mieszkańcami. Na razie można się poruszać po przyszłych tramwajowych trasach w miarę bezproblemowo. Armagedon zawieszony.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz

 3. Podatnik #3067483 28 maj 2021 16:25

  Czyli sędzia dostał dziwny telefon po którym zes..ł się w gacie i stał się niedysponowany. Przepraszam bardzo ale inaczej nie jestem w stanie tego pojąć. Zastanawiam w czyim imieniu będzie wyrok? Czy właściwej instancji czy innego czynu partyjnego? Takiego cyrku przy zamówieniach publicznych po 1989 to chyba jeszcze nie było.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 4. AtoJa #3067475 28 maj 2021 16:03

  Same dobre wieści dla ratusza. 21 milionów za działkę z basenem przejdzie koło nosa, przetarg na budowę linii tramwajowej nie rozstrzygnięty .Co za pech. Ale jak to powiadają: pech przeważnie prześladuje nieudaczników

  Ocena komentarza: warty uwagi (34) odpowiedz na ten komentarz

 5. _gość #3067467 28 maj 2021 15:29

  Torowisko na zdjęciu wygląda jakby miało z 20 lat.

  Ocena komentarza: warty uwagi (30) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)