Port przy starej bazie kolejny rok w remoncie

2021-05-28 13:27:50(ost. akt: 2021-05-28 13:28:06)

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

Duże inwestycje w porcie dawnej Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych, miejscowy plan plaży miejskiej i rewolucje na nabrzeżu zapowiadał burmistrz Giżycka. Tymczasem remont portu nie może doczekać się finału. Wykonawca się wycofał, a jego konflikt z miastem rozstrzygnie sąd.
Miasto poszukuje kolejnego wykonawcy. 7 czerwca mija termin składania ofert na dokończenie inwestycji. Nie wiadomo, jak długo potrwa zakończenie robót w porcie dawnej bazy. Poprzedni wykonawca rozwiązał umowę, a miasto nie zapłaciło za kilka faktur. Spór rozstrzygnie sąd. Rozprawa w czerwcu.

– Proces inwestycyjny został wstrzymany ze względu na duże odstępstwa od projektu – informuje Wojciech Karol Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka. – Nie wynika to z naszej winy, ale wykonawcy. Spór rozstrzygnie sąd. Nie jesteśmy z tego zadowoleni, bo nam zależało, żeby już w zeszłym sezonie przed czerwcem inwestycja się zakończyła. W zeszłym roku wykonawca postanowił rozwiązać umowę rzekomo z naszej winy. Nie zgadzam się z tym. Nie opłaciliśmy po prostu tych faktur, gdzie uznaliśmy, że roboty nie są wykonane prawidłowo.

O ile np. slip i pomosty pływające zostały wykonane zgodnie z założeniami dokumentacji projektowej, to stwierdzono m.in. nieprawidłowości w postaci przesunięcia w planie pali kotwiących o ok. 11 cm. Przesunięcia te powodują nierównomierną pracę pomostów podczas wahań lustra wody.

Przypomnijmy. 10 lipca 2019 r. została podpisana umowa na przebudowę nabrzeża jeziora Niegocin od Kanału Giżyckiego do molo poprzez przebudowę nabrzeża Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych (MBSW) przy ul. Nadbrzeżnej w Giżycku. Podstawowy zakres robót obejmował: przebudowę nabrzeży północnego i wschodniego, rozbiórkę istniejącego i budowę nowego slipu, rozbiórkę pirsu nr 3, budowę falochronu pływającego, generalny remont pirsu nr 1, rozbiórkę istniejących nawierzchni i ułożenie nowych, wymianę lamp oświetlenia zewnętrznego, a także ułożenie w konstrukcji pirsu nr 1 rury umożliwiającej późniejsze ułożenia kabli zasilania oznakowania nawigacyjnego.
Koszt inwestycji to 7 239 780 zł brutto.Termin zakończenia wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie całego zadania ustalono do końca czerwca 2020 r.
Renata Szczepanik

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mentor #3067458 28 maj 2021 14:07

    Przecież to standard. Czy w Giżycku kiedykolwiek coś zrobione jest na czas?

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  2. Kaczor3333 #3067439 28 maj 2021 11:05

    Rok 2020 Portowy cypel kolejny rok w remoncie. Rok 2021 Portowy cypel kolejny rok w remoncie. 2022 Portowy cypel kolejny rok w remoncie 2023 Portowy cypel kolejny rok w remoncie. 2024Portowy cypel kolejny rok w remoncie. 2025 Portowy cypel kolejny rok w remoncie. 2026 Portowy cypel blisko zakończenia prac remontowych. 2027 Portowy cypel ukończony, uroczyste otwarcie z przecięciem wstęgi, wielotysięczne nagrody urzędnikom którzy doprowadzili do ukończenia inwestycji. Burmistrz Giżycka wniebowzięty.

    Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz