Komu jest lepiej: konserwatywnym katolikom czy LGBT+?

2021-05-28 09:06:38(ost. akt: 2021-05-28 09:10:49)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

— W najbliższy piątek porozmawiamy o olsztyńskiej twarzy LGBT+. Ta twarz może być zdjęta strachem, stężała w bezradności, wściekła, nieobecna albo też mocno zamaskowana w hetero-makijażach — pisze Mariusz Sieniewicz o dyskusji “LGBT+ Olsztyn” zorganizowanej przez MOK (któremu szefuje).
Taki temat wywołał spore poruszenie wśród niektórych olsztynian związanych z Kościołem, dla których LGBT+ to w najłagodniejszej formie grzech. Przeciwko organizacji tego spotkania zaprotestowało na przykład olsztyńskie Bractwo Przedmurza. — Jako katolicy...żądamy zaprzestania nachalnej propagandy niezgodnej z etyką i moralnością katolicką — stwierdzili jego członkowie.

Bractwo Przedmurza to męskie stowarzyszenie, którego organizuje publiczne nabożeństwa i prowadzi działalność charytatywną. Członkowie Bractwa modlili się na przykład niedawno przed obrazem Matki Boskiej umieszczonym we wnęce olsztyńskiej Wysokiej Bramy.

Dla mnie sprawa jest prosta. Tak jak MOK ma prawo do organizowania takich spotkań, tak i Bractwo ma prawo do ich oprotestowywania. Uważam, że to bardzo dobrze, że MOK takie spotkanie organizuje. I dzisiaj z ciekawością i życzliwością do ludzi posłucham o olsztyńskiej codzienności osób LGBT+ .

Ale równie chętnie i równie życzliwie dla ludzi posłuchałbym zorganizowanej przez MOK innej dyskusji. Dyskusji o tym, co znaczy w dzisiejszym Olsztynie być konserwatywnym katolikiem, bo takimi są członkowie Bractwa, dla których: “Uzewnętrznienie postawy modlitewnej w dobie powszechnej apostazji, może być heroizmem”.

Panie Mariuszu, co pan na to?

Igor Hrywna
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hehe #3067471 28 maj 2021 15:53

    pytanie za 100 punktów: czym różni się codzienność osób LGBT+ od codzienności heteryka? (nie pytam tu o spawy łóżkowe, bo to całkowicie prywatna sprawa i publicznie nie powinno się o takich sprawach rozmawiać) PS. Ci modlący się panowie, tez są dla mnie dziwni, czemu tam nie ma kobiet? Strzelcie sobie raz po ryju i rozejdźcie się po domach, jak macie na to ochotę. Przestańcie zwykłym ludziom głowę zawracać, bo zwykłego człeka nic nie obchodzą wasze zwyczaje.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja. #3067436 28 maj 2021 09:22

    Wojujący ortodoksi z jednej i drugiej strony, to do niczego dobrego nie prowadzi! Przykładem są ortodoksyjni muzułmanie czyli islamiści.

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz