Z kartą turysty TripPass taniej

2021-05-27 15:19:29(ost. akt: 2021-05-27 15:32:29)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Cztery Polskie miasta: Giżycko, Gdańsk, Opole i Lublin wspólnie zapraszają turystów do zwiedzania swoich największych atrakcji. Zachętą jest karta turysty TripPass, która jest pakietem darmowych wejść oraz zniżek do kilkudziesięciu obiektów położonych we wszystkich miastach uczestniczących w projekcie.
Dzięki karcie można zwiedzić m.in. Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Twierdzę Boyen w Giżycku czy Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie oraz skorzystać z wielu różnych ulg i rabatów w muzeach, kinach, galeriach, teatrach czy restauracjach oraz innych atrakcjach turystycznych w tych czterech miastach.

– Jesteśmy tuż przed szczytem sezonu turystycznego i podobnie jak w ubiegłym roku podziewamy się dużej liczby odwiedzających jeziora i Giżycko – mówił Wojciech Karol Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka podczas konferencji prasowej, 27 maja. – Postanowiliśmy wejść do współpracy z Gdańskiem, Lublinem i Opolem, która będzie polegała na tym, że każdy odwiedzający te miasta uzyska pakiet zniżek. Chcemy zachęcić gości, żeby nie tylko wypoczywali na łonie natury, ale też poznali region, skorzystali z usług turystycznych i kulturalnych. Zamierzamy promować to, co dla nas jest najlepsze.

Po zahamowania branży turystycznej w kraju samorządowcy zamierzają wzbudzić wśród turystów pozytywny impuls do bezpiecznego podróżowania. Ostatni rok wyraźnie pokazał, że wspólne działania przynoszą dobre efekty, tworząc wspólną ofertę turyści krajowi i zagraniczni będą mogli odkrywać polskie miasta na specjalnych warunkach.

– Jako miasto włączamy się w kampanię pomocy przedsiębiorcom z branży szczególnie zagrożonej czyli hotelarskiej, gastronomicznej, turystycznej – mówi burmistrz Iwaszkiewicz. – Dlatego zawiązaliśmy koalicję z miastami, by wesprzeć w swoich miastach lokalny biznes.

Koszt karty to 5 zł (opłata jednorazowa) i można ją zamówić online i odebrać w urzędzie miejskim lub Centrum Promocji i Informacji Turystycznej.

Zakup karty jest szybki i prosty. Wystarczy stworzyć konto, wpłacić 5 zł (koszt nośnika karty). Wówczas otrzymamy mailowe potwierdzenie zakupu wraz z QR Kodem do odbioru karty. Następnie dodajemy interesujące nas pakiety z wybranych miast. W najbliższym wyznaczonym przez miasto partnerskie punkcie odbieramy kartę, która ważna jest przez 1 rok. Po tym czasie nie trzeba kupować nowej karty – wystarczy doładować tę, którą już mamy i dalej można cieszyć się przywilejami, które gwarantuje.
rs

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Robert Ściepuro #3067399 27 maj 2021 19:23

    Pomoc przedsiębiorcom z branży ... Szczególnie przy podwyżce aż o 20% w porcie eko marina

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz