Łączą nas drzewa. Akcja dotarła na Warmię i Mazury

2021-05-27 12:32:22(ost. akt: 2021-05-27 12:08:34)
Warmińsko-mazurska odsłona akcji 'Łączą nas drzewa" zaczęła się od sadzenia drzew, których nasiona poświęcił papież Franciszek.

Warmińsko-mazurska odsłona akcji 'Łączą nas drzewa" zaczęła się od sadzenia drzew, których nasiona poświęcił papież Franciszek.

Autor zdjęcia: archiwum

Kto kocha przyrodę, kocha też ludzi. 26 maja akcja "Łączą nas drzewa" dotarła na Warmię i Mazury. Politycy pod czujnym okiem leśników sadzili dęby i lipy. Nasiona lip wcześniej poświęcił papież Franciszek.
— To było niesamowite przeżycie — relacjonuje poseł Jerzy Małecki, który przewodniczy komisji rolnictwa w Sejmie.

Parlamentarzysta przyznaje, że akcja sadzenia drzew połączyła tych, którzy w niej uczestniczyli. A w lesie pod Mrągowem byli politycy różnych, często zwalczających na co dzień opcji. Kiedy jednak sadzili drzewa, nie było widać wrogości między nimi, a jedynie radość z kontaktu z przyrodą.

— To akcja zapoczątkowana przez prezydenta ndrzeja Dudę — wyjaśnia poseł Jerzy Małecki. — W środę była jej inauguracja na terenie zarządzanym przez Lasy Państwowe na Warmii i Mazurach — wyjaśnia parlamentarzysta.

Warmińsko-mazurska odsłona akcji 'Łączą nas drzewa

Warmińsko-mazurska odsłona akcji "Łączą nas drzewa" zaczęła się od uroczystej mszy w sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce. Na zaproszenie ministra klimatu i środowiska Edwarda Siarki, pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa, oraz Adama Roczniaka, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, udział we wspólnym sadzeniu drzew z leśnikami wzięli m.in. parlamentarzyści reprezentowani przez posłankę Iwonę Arent, posła Jerzego Małeckiego i senator Małgorzatę Kopiczko.

Nie zabrakło wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego, marszałka Gustawa Marka Brzezina oraz starosty olsztyńskiego Andrzeja Abako.

Warmińsko-mazurska odsłona akcji 'Łączą nas drzewa

Sama akcja została zainaugurowana 21 marca przez prezydenta Andrzeja Dudę. Po złagodzeniu obecnych obostrzeń wynikających z sytuacji epidemiologicznej sadzenia pamiątkowych drzew z udziałem znanych osobistości odbywają się w każdej regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych.

— Chcemy zaakcentować, że wspólnotę narodową budujemy także w relacjach z ojczystą przyrodą. Przyroda to spuścizna, którą odziedziczyliśmy po przodkach i którą przekażemy następcom. Wyrazem naszej dbałości o przyrodę jest sadzenie drzew i dbałość o nie. Pokażemy, że łączą nas drzewa — zapowiedział Edward Siarka, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa.

— To piękna akcja. Ta forma patriotyzmu, która jest związana z umiłowaniem ojczystej przyrody, jest mi bardzo bliska — podsumowuje poseł Jerzy Małecki.

SKŹródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ToraTora #3067417 27 maj 2021 22:23

  Nnnnoooo jak się patrzy na naszych bohaterów i kiedy przeczytamy że nasiona te są nie byle jakiego pochodzenia Bo z samego Watykanu, to od razu wiadomo, że drzewa będą rosły z zawrotną prędkością. Jeno czy w dobrym miejscu je nasadzono? Przecież z nadzwyczajną mocą będą rosły, aliści okazać się może, zbyt blisko torów tramwajowych i co wtedy? Przyjdą ludzie wyrąbalscy naszego ulubionego zwolennika betonów i wszelakiej trakcji i je zetną!!!!! A co tam święcenia watykańskie, tory ważniejsze!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja. #3067373 27 maj 2021 13:17

  Nic nowego.... w roku bodajże 1958 czy 59 całą naszą szkołę zaprawiono do sadzenia drzew, sadziliśmy cały dzień.... Nie wyobrażacie sobie jak oglądałem te "drzewka" po 50 latach.... Warto było wtedy się pomęczyć!

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 3. grand #3067362 27 maj 2021 12:38

  Kabaretowy obrazek gdy faceci w garniturach grzebią łopatami a gruby katecheta gapi się zmęczony

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz