Jest dym do rozgonienia. Co dalej z kopciuchami?

2021-05-27 13:02:06 (ost. akt: 2021-06-28 09:19:25)

Autor zdjęcia: fot. unsplash

Chyba za bardzo uwierzyliśmy, że Warmia i Mazury to są zielone płuca Polski. Bo jeśli nawet to nie znaczy, że o te płuca nie trzeba dbać. A patrząc na tempo wymiany starych pieców na nowoczesne, to idzie nam to jak po grudzie.
Unia Europejska odchodzi od węgla i chce do 2050 roku ograniczyć emisje gazów cieplarnianych do zera. I my też musimy to zrobić. Lepiej wcześniej, bo wszyscy na tym zyskamy, także w naszym regionie — określanym jako "zielone płuca Polski". I jeśli dalej mamy nimi być, to zdecydowanie powinniśmy przyspieszyć tempo wymiany starych pieców na nowoczesne źródła ogrzewania.

Kopciuchy, czyli stare piece opalane węglem i drewnem, jak dymiły, tak dymią. A to one są jednym z głównych źródeł zanieczyszczenia powietrza ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. j. #3067370 27 maj 2021 13:12

    Stare kopciuchy same się wykończą w sposób naturalny i ludzie będą zastępowali nowszymi które są bardziej ekologiczne. Te akcje niewiele dadzą . Karać ostro za zadymianie i smrodzenie albo lepiej - 'zadymiaczy' kierować na (płatne) "szkolenie w czystym paleniu w piecu" .

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) odpowiedz na ten komentarz