Mamy w mundurze: płeć piękna, ale już nie słaba

2021-05-26 13:30:40(ost. akt: 2021-05-26 13:39:08)

Autor zdjęcia: Arch. 41. BLP Giżycko

Choć mówią, że płeć piękna jest płcią słabą ... I choć nadal to „płeć piękna”, to zdecydowanie już nie „słaba” ‒ współczesna kobieta jest niezależna, silna i umiejąca bronić swojej rodziny.
Czy powszechnie uznawany stereotyp w postrzeganiu kobiet jest słuszny?
Szeregowy, oficer, podoficer, kobieta, żona, a przede wszystkim Mama. Każda z nich jest inna, ale wszystkie mają jeden cel, chcą bronić swoich najbliższych i Ojczyzny.

— Są to kobiety mądre, silne i zdeterminowane. Kobiety od zawsze są bardzo istotną częścią sił zbrojnych. Wiele z kobiet służących w wojsku ma swoje rodziny i dzieci – dlatego też Dzień Mamy obchodzony w Polsce 26 maja jest dla nich szczególny. Nie każda z Mam ma możliwość w tym dniu przyjąć laurkę, kwiatki czy czekoladki od swojej pociechy - w tej chwili są na służbie, na szkoleniu lub poligonie bądź pomagają w walce z epidemią koronawirusa — przekazuje Anna Tunkiewicz, specjalista ds. komunikacji w 41. Batalionie Lekkiej Piechoty z Giżycka.

Jednak każda Mama w mundurze jest bardzo obowiązkowa i zdyscyplinowana. To jak jest być Mamą Żołnierzem? Jak sobie radzą z godzeniem tych dwóch ról i światów? Zobaczcie sami. Wypowiedzi udzieliły Mamy w mundurach z 41. Batalionu Lekkiej Piechoty.

Ppor. Emilia Minda oraz szer. Anna Wróblewska z okazji Dnia Matki opowiedziały o macierzyństwie.

Ppor. Emilia Minda - mama 11-letniego Dawida, dowódca kompanii, żołnierz zawodowy:
— Każda mama ma logistykę w małym palcu. Nikt tak jak mama nie rozumie, jak można robić kilka rzeczy na raz, perfekcyjnie opanowując młodego człowieka. „Bycie mamą i żołnierzem jednocześnie nie jest łatwym zadaniem. Kobieta musi się zmierzyć z wieloma trudnościami służby wojskowej, jak i z trudnościami wychowawczymi.

Praca, szkoła, dom, rodzina, trening syna, a to wszystko w jeden dzień. Jako matki zdolności przywódcze mamy na najwyższym poziomie. Organizacja dnia codziennego to moja specjalność. Jak i zarówno natychmiastowa reakcja na sprawy kryzysowe. Służba doskonali umiejętności, które przenoszę z życia cywilnego i na odwrót.

Rozstanie z synem to najtrudniejszy moment w służbie. Na szczęście mój syn jest bardzo rozsądnym dzieckiem i śmiem twierdzić, że lepiej znosi rozstanie niż ja. Dawid od najmłodszych lat bierze ze mnie przykład. Wychowywany jest w duchu patriotyzmu. Aspiruje w przyszłości do bycia żołnierzem. Kiedy zakłada swój mały mundur ten moment rekompensuje mi chociażby nawet wyjazdy na dłuższe szkolenia czy poligony.
Szer. Anna Wróbel:
— Jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci. Służba w wojsku wiąże się z wysoką dyspozycyjnością oraz zaangażowaniem w wykonywanie zadań dnia codziennego. Pogodzenie służby z macierzyństwem dwójki dzieci umożliwia mi na pewno ogromne wsparcie męża, który również jest żołnierzem, rodziny, przyjaciół oraz wyrozumiałość przełożonych. Dzięki wspaniałym ludziom, którzy uczestniczą w moim życiu, życie mamy w mundurze - jest zdecydowanie prostsze, mam możliwość łączyć służbę wojskową z macierzyństwem.

Drogie Mamy! Pamiętajcie, że wiele ograniczeń tworzymy w swoich głowach. Jeśli tylko uda się nam ich wyzbyć, możemy wszystko!
Życzymy wszystkim Mamom dążenia do własnego celu!

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mentor #3067377 27 maj 2021 14:24

    Ach... ten brzuszek hehehe

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz