Milion złotych za szczepienie. Albo samochód. Rusza loteria rządu

2021-05-25 14:45:46(ost. akt: 2021-05-25 15:29:01)
Każdy zaszczepiony ma szansę na nagrodę

Każdy zaszczepiony ma szansę na nagrodę

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Przed nami specjalna loteria dla osób poddających się szczepieniu. Mówi się o nagrodach sięgających miliona złotych oraz cotygodniowych losowaniach. Za organizację odpowiedzialny będzie Totalizator Sportowy.
Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział uruchomienie loterii Narodowego Programu Szczepień. Wystartuje 1 lipca. Będzie można wygrać samochody hybrydowe, ale przewidziane są też nagrody pieniężne. Mają je przygotować samorządy. Czy zatem możemy liczyć na nagrody w Olsztynie?

— Postaramy się stworzyć taką możliwość, jeśli samorząd nie będzie chciał sam zorganizować takiej loterii. Będzie mógł się do niej dołączyć — powiedział Dworczyk.

I dodał: — Mniej więcej co 2000 osoba, która będzie się szczepiła, otrzyma 500 zł. To nagroda gwarantowana. Każdy uczestnik tej loterii będzie miał cztery szanse na wygraną. Co tydzień będą losowane nagrody po 50 tysięcy złotych, do tego różnego rodzaju nagrody rzeczowe, jak hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo czy ubezpieczeniowe. Co miesiąc będą dwie nagrody po 100 tysięcy zł plus samochód hybrydowy i w finale dwa razy po milion złotych i również samochód hybrydowy.

Dyskusje nad kształtem akcji cały czas trwają: ustalić trzeba zarówno sposób zgłaszania akcesu do loterii, jak i zasady losowania nagród. Główna nagroda ma wynieść według rządowego informatora milion złotych, ale do zgarnięcia będą także niższe kwoty. Trwają dyskusje na temat całkowitej wielkości puli, jaka ma być przeznaczona na wygrane.

W tej chwili na szczepienie zapisało się tylko 48 proc. dorosłych Polaków. Odporność zbiorowa pojawi się, gdy przeciwciała będzie mieć 70-80 procent populacji. Rząd, przynajmniej na razie, nie ma zamiaru wprowadzać obowiązku szczepienia przeciw COVID-19. Zamierza więc rozdawać nagrody za poddanie się szczepieniu.


Ada Romanowska

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jasko #3067687 1 cze 2021 15:49

  Oby ta loteria tak się nie kończyła.........Miło nam poinformować,że samochód hybrydowy wygrał Pan Tadeusz z Torunia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. krzroy #3067237 26 maj 2021 07:24

  Bardzo interesujące. Dworczyk obiecuje gruszki na wierzbie a jego obietnice ma zrealizować (czytaj - sfinansować) samorząd. Tylko jak wiemy samorządy ledwie dyszą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Tak prawda #3067201 25 maj 2021 17:21

  Zrobić że brak wypłacanego zdrowotnego i tyle. Zachorował na własną odpowiedzialność i tyle. Ja teraz prowadzę firmę i połowa pójdzie na covid19 i mogę zamykać firmę z powodu opóźnienia zamówień. I dzięki połowie reszta idzie na bezrobocie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-11) odpowiedz na ten komentarz

 4. Gosia #3067194 25 maj 2021 15:50

  A co z osobami które się wcześniej zaszczepiły , mam nadzieje ze nie zostaną pominięte.

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz