Kibice Stomilu Olsztyn zabrali głos

2021-05-20 11:43:48 (ost. akt: 2021-05-20 14:15:34)
Kibice Stomilu Olsztyn byli połowicznie zadowoleni po meczu z Termalicą Nieciecza (1:1)

Kibice Stomilu Olsztyn byli połowicznie zadowoleni po meczu z Termalicą Nieciecza (1:1)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Ostatnie wydarzenia w olsztyńskim klubie wywołały wiele kontrowersji. Od kilku dni informujemy o stanowisku dotychczasowego właściciela klubu i prezydenta Olsztyna. Tym razem oświadczenie wydali kibice Dumy Warmii.
Michał Brański, właściciel Stomilu Olsztyn jakiś czas temu napisał w mediach społecznościowych, że odchodzi z klubu. Swoją decyzję argumentował brakiem porozumienia z władzami miasta. Oznacza to, że po okresie stabilizacji finansowej, olsztyński klub musi ponownie poszukiwać inwestora. Cała sytuacja spotkała się z niezadowoleniem sympatyków lokalnej drużyny.

Oświadczenie kibiców odnosi się do sporu pomiędzy Michałem Brańskim, a miastem. Fani drużyny zarzucają władzom Olsztyna wyraźne braki w finansowaniu futbolu, zaniedbywanie infrastruktury sportowej oraz niespełnianie obietnic.

Niestety, nie od dziś wiadomo, że miasto Olsztyn, nie jest zbyt przyjaznym partnerem w sferze sportu i po raz kolejny przekonujemy się, że hasło z 2012 roku „Olsztyn – miasto bez futbolu”, jest jak najbardziej aktualne — czytamy w oficjalnym oświadczeniu kibiców — Oczywiście, miasto nie jest bez winy. Infrastruktura sportowa w Olsztynie woła o pomstę do nieba. Brak stadionu, brak pełnowymiarowych boisk na terenie miasta – te czynniki w bezsprzeczny sposób hamują rozwój klubu i utrudniają poszukiwanie sponsorów i inwestorów. Stadion to skansen, który wzbudza uśmiech każdego, który odwiedza go po raz pierwszy, a transmisja meczu w telewizji nie może obyć się bez kąśliwych uwag pod adresem obiektu przy Piłsudskiego. Obietnice o budowie nowego stadionu, nie tak dawno obchodziły okrągłe dziesięciolecie, w tym czasie Prezydent zdążył zabetonować kilka ulic pod tramwaje, czy pozyskać fundusze na remont(!) Uranii. W tym czasie, odbyło się tylko kilka zabiegów, które miały na celu pudrowanie trupa (tzn. stadionu), tak by spełniał on warunki licencyjne, a klub nie musiał uciekać z miasta.

Kibice Stomilu, którzy wybrali się do Bełchatowa na inaugurację sezonu 2019/20, przeżyli gorzki zawód
Fot. Paweł Piekutowski
Kibice Stomilu, którzy wybrali się do Bełchatowa na inaugurację sezonu 2019/20, przeżyli gorzki zawód

Cała sytuacja wywołuje oburzenie nie tylko na lokalnym podwórku, ale także w Polsce. Kibice zespołów wielokrotnie udowadniali, że mogą wpływać na losy swoich ukochanych drużyn, możemy tutaj przywołać chociażby sytuację w Wiśle Kraków, czy Lechu Poznań. Sympatycy Stomilu podkreślają, że nie obwiniają Michała Barańskiego za wyniki sportowe i podkreślają, że zależy im na najlepszym rozwiązaniu dla dalszych losów klubu.

Nie można jednak mówić, że okres rządów Michała Brańskiego, to same porażki, ponieważ w klubie pod względem administracyjnym zapanowała stabilizacja, spółka została oddłużona i to mimo bardzo trudnych, pandemicznych sezonów — piszą kibice — Mocno apelujemy, by obie strony zasiadły do dialogu, którego efektem będzie ustabilizowanie sytuacji, a w przyszłości walka o przywrócenie dawnej chwały Stomilowi — możemy przeczytać w podsumowaniu.

Kibice Stomilu w Ostródzie.
Fot. Artur Szczepański
Kibice Stomilu w Ostródzie.

Karol Grosz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janusz Szwendowski #3066778 20 maj 2021 17:28

    Bez wyników nie nie będzie sponsorów. Drużyna z tym poziomem gry jak ostatnio nie zasługuje na wsparcie, chyba że wyniki ostatnich 4. meczów zmażą wstyd (jakoś w to nie wierzę).

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)