Prof. Wojciech Maksymowicz dołącza do Hołowni [AKTUALIZACJA]

2021-05-20 09:42:14(ost. akt: 2021-05-20 15:39:05)
Wojciech Maksymowicz przystąpił do Polski 2050

Wojciech Maksymowicz przystąpił do Polski 2050

Autor zdjęcia: facebook.com/ProfesorMaksymowicz

"Nie mogę zgodzić się na politykę prowadzącą do zapaści służby zdrowia. A taką zapowiada zurzędniczała koncepcja tzw. „Polskiego Ładu” — w ten sposób prof. Wojciech Maksymowicz poinformował o wstąpieniu w szeregi Polski 2050.
Poseł Wojciech Maksymowicz, dotychczasowy polityk Porozumienia, przechodzi do koła poselskiego Polska 2050. Poinformował o tym na konferencji w Sejmie.

— Cieszę się, że pan profesor Maksymowicz odnajduje w naszym programie nadzieję dla Polski. Podobnie jak my widzi konieczność odważnych decyzji, które rzeczywiście zreformują ochronę zdrowia po 30 latach rynku cierpienia — mówił Szymon Hołownia. — Serdecznie witam na pokładzie Wojtku, cieszę się, że do nas dołączasz. Jesteś wspaniałym człowiekiem, wspaniałym lekarzem. Możemy ci zaufać i bardzo się cieszę, że od dzisiaj będziemy wspólnie próbować urzeczywistniać tę nadzieję.

— W centrum mojego życia zawsze było dobro pacjentów. Teraz w interesie ludzi chorych i potrzebujących pomocy, nie mogę zgodzić się na politykę prowadzącą do zapaści służby zdrowia. A taką zapowiada zurzędniczała koncepcja tzw. „Polskiego Ładu” — tłumaczy swoją decyzję prof. Maksymowicz. — Szukając mądrych projektów politycznych, bliskie mi rozwiązania odnalazłem w dojrzałym programie opracowanym przez Polska 2050. Ten program w dużej mierze jest zbieżny z wieloma głosami ekspertów i moim własnym doświadczeniem oraz przemyśleniami.
Ufając determinacji i wiedzy ludzi Szymon Hołownia, postanowiłem do nich przyłączyć i razem naprawiać Polskę.


Do sytuacji odniosła się Joanna Czarkowska, liderka Polski 2050 z województwa warmińsko-mazurskiego.

Ten transfer to łączenie Polaków. Profesor Wojciech Maksymowicz jest lekarzem i neurochirurgiem, który w pełni zgadza się z naszą polityką zdrowotną i będzie chciał ją realizować i wdrażać w życie. Cieszymy się tym bardziej, że jest to pierwszy takiego rodzaju transfer z prawej strony— komentuje.

Podejmowaliśmy wiele prób kontaktu z profesorem Maksymowiczem, jednak nie udało nam się do niego dodzwonić.

To odejście to efekt polityki haków, haniebnych ataków lokalnych polityków PiS na profesora. To także posiew niezrealizowanych obietnic premiera Morawieckiego dotyczących 200 mln dla regionu. Dla Porozumienia odejście Wojciecha Maksymowicza, to wielka strata. Wiem jednak, że w dalszym ciągu będzie pracować na rzecz regionu. — mówi Michał Wypij, szef Porozumienia w regionie — To duża strata dla Porozumienia — dodaje parlamentarzysta.

Pan Maksymowicza jest znany z pewnej niestabilności politycznej. Teraz to pokazuje kolejny raz, a barwy polityczne zmieniał już wielokrotnie. Tak po ludzku może czas, żeby Profesor Maksymowicza odszedł z polityki, zamiast zmieniać partie, jak rękawiczki — mówi Jerzy Szmit, przewodniczący PiS w okręgu olsztyńskim.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. alex #3066819 21 maj 2021 00:35

  ale przetasowaniaa holownia zbiera wszystkie odpady.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja. #3066765 20 maj 2021 13:44

  Przed iluś laty miałem przyjemność poznać prof. Maksymowicza. To jest przede wszystkim Lekarz a nie polityk! On pójdzie tam gdzie widzi szansę na polepszenie służby zdrowia. To że odszedł z tzw zjednoczonej prawicy świadczy źle o tym ugrupowaniu, zresztą szukanie haków na każdego zaczyna już powoli mścić się na Kaczyńskim i PiS. I dobrze - karma wraca!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. frost #3066764 20 maj 2021 13:32

   Typowy polityk obrotowy w ciągłym poszukiwaniu pełnego żłoba. Jak mało potrzeba aby zostać politykiem widać po tym człowieku. Miał zawsze ogromne problemy żeby logicznie wrazić jakąś myśli. Hołownia buduje szalupę ratunkową dla takich osobników. Ciekawe czy starczy dla wszystkich "jedynek" na listach wyborczych? Ufacie dalej politykom? To miejcie pretensje do siebie samych.

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Ewa Nowak #3066744 20 maj 2021 10:44

    Staroń taka sama.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

   2. Tadeusz Górski #3066740 20 maj 2021 10:16

    A JA NA TEGO ZDRAJCĘ GŁOSOWAŁEM MAKSYMOWICZA - TO CZŁOWIEK BEZ ZASAD I HONORU.

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)