Gdzie w Olsztynie zagrać w tenisa? Na pewno nie na kortach uniwersyteckich. Przynajmniej na razie [ZDJĘCIA]

2021-05-19 07:19:11(ost. akt: 2021-05-25 00:04:31)

Autor zdjęcia: Karol Grosz

Jedne z najstarszych kortów w Olsztynie są obecnie w złym stanie technicznym. Zamieszanie związane z przejmowaniem własności doprowadziło do zaniedbania tego obiektu. Co dalej ze słynnymi kortami im. Franciszka Sroczyka w Kortowie?
Wiosna to idealna pora do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Jedną z propozycji jest tenis ziemny, który w Olsztynie cieszy się popularnością. Miłośnik tej dyscypliny w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską" podkreślał, że w mieście jest sporo miejsc do grania — od profesjonalnych, krytych kortów, do prostych obiektów — z których można korzystać bezpłatnie.

Fot. Karol Grosz

Jednym z kultowych miejsc dla olsztyńskich tenisistów od zawsze były korty niedaleko rektoratu UWM, nazwane w 2012 r. imieniem Franciszka Sroczyka. Obiekt znajduje się w Kortowie i jest z każdej strony otoczony drzewami, które stanowią naturalną ochronę przed oślepiającym słońcem. Ważnym elementem kortów jest oświetlenie, które pozwala na rozgrywkę nawet późnym wieczorem. Ze względu na swoją wyjątkową lokalizcję i dogodne warunki od lat było to miejsce szanowane przez pokolenia tenisistów.

Fot. Karol Grosz

Jeden z czytelników Gazety Olsztyńskiej, dzwoniąc do redakcji, wyraził swoje niezadowolenie z obecnego stanu kortów.

Jestem zdumiony, bo były tu piękne korty, a teraz nie mogę na nich grać. Ich stan techniczny na to nie pozwala. Może sprawdzicie, co sie dzieje i czy zostaną przywróceone do stanu używalności?
Sprawdziliśmy.

Fot. Karol Grosz

Obecnie obiekt jest w złym stanie, dlatego użytkowanie go jest niemożliwe. Na kortach nie ma siatek, wszędzie są porozrzucane śmieci, podłoże zapada się pod nogami, a w kilku miejscach rośnie trawa.

Władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, do których należą korty, zapowiadają, że obiekt zostanie wyremontowany. Przetarg na remont obiektu zostanie ogłoszony pod koniec maja.

Do sprawy wrócimy.

kg

PS. Korty tenisowe Akademii Tenisa Ziemnego Krzysztof Malinowski zlokalizowane w Kortowie ul. Kanafojskiego 14 (obok plaży kortowskiej) są czynne codziennie w godzinach 7-22.