Tajemnicza śmierć w Łynie. Rowerzysta znalazł ciało

2021-05-18 15:15:08(ost. akt: 2021-05-18 15:17:12)
Topielca zauważył rowerzysta i powiadomił służby ratunkowe

Topielca zauważył rowerzysta i powiadomił służby ratunkowe

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Makabryczne odkrycie w Lesie Miejskim. Rowerzysta zauważył dryfujące ciało w Łynie. Natychmiast powiadomił służby ratunkowe. Grupa płetwonurków wyłowiła topielca.
Makabryczne odkrycie w Lesie Miejskim. Przy moście Justusa w Lesie Miejskim rowerzysta zauważył ciało unoszące się na wodzie. Zawiadomił policję. Na miejsce przyjechała też straż pożarna. Grupa płetwonurków wyłowiła topielca.

— We wtorek ok. godz. 13 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że przypadkowy rowerzysta zauważył dryfujące ciało w rzece Łyna w pobliżu ul. Radiowej. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby ratownicze, które wydobyły ciało mężczyzny — mówi st. sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. — Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. O zdarzeniu został poinformowany prokurator. Na tę chwilę tożsamość mężczyzny nie została potwierdzona. Trwają czynności mające na celu ustalenie okoliczności i przyczynę śmierci mężczyzny.

Na razie nieznany jest też wiek mężczyzny.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak