Kiedy nowy RPO? Rosną szanse senator Lidii Staroń

2021-05-18 11:16:15 (ost. akt: 2021-05-17 19:31:55)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Lidia Staroń, senator z Olsztyna, ma spore szanse objąć jeden z najważniejszych urzędów w Polsce: może zostać rzecznikiem praw obywatelskich. Jej szanse rosną z każdym kolejnym odrzuconym kandydatem, czy to przez Sejm, czy Senat.
W życiu mówi się, że do trzech razy sztuka, w polityce dopóki nie wygramy. Po raz czwarty nie udało parlamentowi wybrać rzecznika praw obywatelskich. W miniony czwartek Senat odrzucił kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego na RPO, wcześniej zaaprobowanego przez Sejm. Za kandydaturą posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego zagłosowało 48 senatorów, 49 było przeciw, 2 senatorów wstrzymało się od głosu. Jeden senator KO Robert Dowhan nie wziął udziału w głosowaniu.

Tych dwóch senatorów, którzy wstrzymali się od głosu to senator niezależna Lidia Staroń oraz senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki. Senator Staroń konsekwentnie wstrzymuje się od głosu. Dlaczego, być może dlatego, że już niedługo to nad jej kandydaturą na RPO będą debatować posłowie ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wanda Piotrowska #3066630 18 maj 2021 11:50

    Osobiście byłabym bardzo zadowolona z wyboru Pani Staroń na RPO. Mam o niej dobre zdanie, bo Ona naprawdę pomaga ludziom.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-34) odpowiedz na ten komentarz