Kolejni uczniowie wrócili już do szkół

2021-05-17 08:38:34 (ost. akt: 2021-05-17 10:01:23)

Autor zdjęcia: Pixabay

Dzisiaj do szkół wrócili uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Na razie będą się uczyli w trybie hybrydowym.
Według rozporządzenia ministra edukacji Przemysława Czarnka od dzisiaj uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę hybrydową.

Równocześnie zostały wprowadzone nowe wytyczne dotyczące zasad bezpieczeństwa. Ministerstwo Edukacji we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym zalecają zachowanie dystansu, dezynfekcję, dbanie o higienę, noszenie maseczek (najlepiej chirurgicznych) w przestrzeniach wspólnych oraz częste wietrzenie pomieszczeń.

Do szkół mogą uczęszczać uczniowie, u których nie zaobserwowano objawów infekcji czy choroby zakaźnej oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie w warunkach domowych. Nauczycieli obowiązują te same zasady.

Ministerstwo zaleca ograniczenie korzystania z transportu publicznego — bezpieczniejszym środkiem transportu będą pojazdy prywatne lub przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi, takimi jak rower czy hulajnoga.

System hybrydowy polega na tym, że nie więcej niż 50 proc. uczniów realizuje zajęcia w szkole i co najmniej 50 proc. uczniów realizuje zajęcia zdalnie. Dyrektorzy szkół ustalają harmonogram prowadzenia zajęć zgodnie z tym podziałem.

Od 31 maja wszystkie szkoły przechodzą na tryb nauki stacjonarnej.

Przypomnijmy, że uczniowie klas I–III szkół podstawowych od 4 maja uczą się stacjonarnie, natomiast przedszkolaki do zajęć stacjonarnych wróciły 19 kwietnia.