Poseł Jerzy Wilk z Elbląga nie żyje

2021-05-16 15:56:55 (ost. akt: 2021-05-16 18:48:38)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Dziś (16 maja) zmarł poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk. Polityk był przedsiębiorcą, posłem na Sejm VIII i IX kadencji i prezydentem Elbląga. Miał 66 lat.
O śmierci kolegi ze swojego ugrupowania powiadomił poseł Robert Gontarz, za pomocą swoich mediów społecznościowych. Przyczyny śmierci polityka jak dotąd nie są znane.


To już drugi parlamentarzysta, z Warmii i Mazur, który zmarł w tym roku. Był przedsiębiorcą, samorządowcem, prezydentem Elbląga, potem przewodniczącym rady miejskiej tego miasta. Od dwóch kadencji był posłem wybieranych z okręgu elbląskiego z list Prawa i Sprawiedliwości.

— O śmierci kolegi z klubu dowiedziałem się dziś od naszego sekretarza — mówi poseł Robert Gontarz.

Z informacji przekazanych przez parlamentarzystę redakcji "Gazety Olsztyńskiej" wynika, że poseł Jerzy Wilk nie był w ostatnim czasie w dobrej formie.

— Możliwe, że chorował. Nie znam jednak przyczyny śmierci — powiedział nam poseł Gontarz prosząc o modlitwę za duszę zmarłego. — To był bardzo pracowity i porządny człowiek — dodał wspominając swojego klubowego kolegę z PiS.
SK/kg


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD