Seks ma znaczenie. Tylko czy potrafimy o nim rozmawiać?

2021-05-15 20:00:15(ost. akt: 2021-05-14 16:19:17)
Spadek jakości życia seksualnego może doprowadzić do rozpadu związku.

Spadek jakości życia seksualnego może doprowadzić do rozpadu związku.

Autor zdjęcia: źródło: Pixabay

Wiele par nie potrafi rozmawiać ze sobą o seksie. Dopiero w sytuacji konfliktowej wyrzucamy z siebie frustrację, wypominamy niezaspokojone potrzeby i oskarżamy się o brak spełnienia. To szybka droga do zranienia ukochanej osoby, a nawet do rozstania. Jak to zmienić?
Powiedzieli sobie najgorsze rzeczy. Powiedzieli? Wykrzyczeli pełni emocji i złości. Reszta towarzystwa nie wiedziała, gdzie ma podziać oczy. Impreza, trochę alkoholu i stało się. Monika krzyczała, że Danielowi daleko do jej byłego chłopaka, który był ogierem w łóżku. Że od lat udaje orgazm, a podczas seksu układa sobie w głowie listę zakupów. Daniel nie pozostawał dłużny. Wykrzyczał, że trudno mu czerpać przyjemność z bycia z kłodą. Z ich krzyków wynikało, że różnią się temperamentami, mają niezaspokojone potrzeby i w ogóle nie rozumieją się w seksie.

— Wydaje mi się, że w tej sytuacji chodziło po prostu o szybkie zranienie drugiej osoby — uważa Joanna Keszka, edukatorka seksualna. — Na pewno to, co się zadziało trudno nazwać komunikacją w związku. Para po prostu chciała sprawić sobie przykrość. ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.