Godzina policyjna dla niezaszczepionych?

2021-05-14 11:36:58 (ost. akt: 2021-05-14 11:50:25)
Czy godzina policyjna dla niezaszczepionych jest realna?

Czy godzina policyjna dla niezaszczepionych jest realna?

Autor zdjęcia: źródło: Pixabay

Jutro zdejmujemy maseczki. Ale pandemia się nie kończy. Dlatego pojawił się nowy pomysł walki z nią — godzina policyjna dla tych, którzy się nie zaszczepili przeciw COVID-19.
Prof. Miłosz Parczewski, jeden z doradców premiera ds. pandemii, zaproponował w Radiu ZET wprowadzenie godziny policyjnej, a nawet zakazu przemieszczania się między województwami dla osób, które nie chcą się szczepić.

— Nie można dać takim ludziom szansy na zakażanie innych — powiedział o osobach, które nie chcą się szczepić na COVID-19 proc. Parczewski. — Nikogo w Polsce nie można zmusić do szczepienia na COVID-19, ale niechętnych szczepieniom można skłonić do szczepień sankcjami dla niezaszczepionych.

Od 9 maja na szczepienie przeciwko koronawirusowi SARS-CoV_2 mogą zapisywać się wszyscy pełnoletni Polacy.

W Polsce wykonano dotychczas więcej niż 15 mln szczepień przeciwko COVID-19. W pełni zaszczepionych jest ponad 4 mln osób. Jak wynika z rządowych statystyk z czwartku, dzienna liczba szczepień wyniosła ponad 410 tys.

Według najnowszych decyzji rządu w maju otwierane są — w reżimie sanitarnym i z ograniczeniami — między innymi hotele, restauracje, kina, teatry, baseny i siłownie.

Od 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

A kiedy pojawi się godzina policyjna dla niezaszczepionych? Czy jest w ogóle realna?

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztynianka #3066430 14 maj 2021 16:07

  Na pytanie czy godzina policyjna dla niezaszczepionych jest realna odpowiem: tak jest realna bo niezaszczepieni nie będą wieczorem w ciemnościach świecić

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ewa Nowak #3066424 14 maj 2021 14:47

  Nasz rząd dba tylko o własne koryto. Nic nie zrobią, inne kraja wprowadzają różnego rodzaju obostrzenia dla antyszczepienkowców, a nasi "boja się hejtu". Antyszczepionkowcy i ciemnogród to główna grupa wyborców PIS. Nie narażą się im przecież.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-29) odpowiedz na ten komentarz

 3. maruda #3066420 14 maj 2021 14:40

  Czy ktoś w ogóle ogarnia, że szczepionka nie działa jak tarcza antywirusowa? Działa tylko w iluśtam %-ach, i nawet producenci mówią, że można zachorować tylko np. mieć łagodniejszy przebieg choroby. TO ZNACZY, że osoby zaszczepione też mogą w jakimś stopniu roznosić wirusa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Podatnik #3066406 14 maj 2021 12:18

   Po co się ograniczać. Proszę od razu odmówić niezaszczepionym dostępu do służby zdrowia bo ktoś kichnie na lekarza! Zabronić niezaszczepionym prawa do pracy i wynagrodzenia bo zarażąjeszcze kogos w pracy! Stworzyć obozy reedukacyjne co by wątpiący wyzbyli się wątpliwości! Sam Wujek Adolf by nie pogardził taką profilaktyką! Alleluja!

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)