Bon turystyczny. Do kiedy jest ważny?

2021-05-13 08:05:50(ost. akt: 2021-05-12 17:32:28)
Bon turystyczny bez sukcesu? Wykorzystano 25 proc.

Bon turystyczny bez sukcesu? Wykorzystano 25 proc.

Autor zdjęcia: Pixabay

Bon turystyczny miał być kołem ratunkowym dla branży turystycznej. W dalszym ciągu drzemie w nim potencjał, choć na razie tylko co czwarty z nas go wykorzystał. Czy w tym roku go wykorzystamy? Tylko że... nigdzie nam się nie spieszy.
To miało być wakacyjne szaleństwo. Rok temu rząd oddał w ręce Polaków bony turystyczne. Dostały je właściwie dzieci — po 500 zł każde, a w przypadku dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności — 1000 zł. Te pieniądze jednak nie trafiły do ręki, ale w postaci wirtualnego bonu, który trzeba było samemu pobrać, a potem zapłacić nim na przykład w hotelu. Nie każda rodzina jednak skorzystała z takiej możliwości. Wiadomo, pandemia… Wyjazdy odłożyliśmy na przyszły rok. Czy zatem teraz będziemy chętniej wyjeżdżać?

— Jeszcze nie wykorzystaliśmy bonu, bo nie udało nam się go uzyskać.[b] Kiedy bon wszedł w życie, próbowaliśmy go pobrać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS, ale były z tym problemy. Przez internet nie było takiej możliwości, więc trzeba było jechać do ZUS-u osobiście. Ale brakowało czasu, więc ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.