Emerytury Polaków. Jeden dostaje grosze, drugi tysiące. Dlaczego?

2021-05-12 15:09:57 (ost. akt: 2021-05-12 13:56:08)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Rozpiętość w emeryturach, które otrzymują Polacy, jest ogromna. Na Warmii i Mazurach ta różnica sięga ponad 13 tysięcy złotych. Ale prawda o świadczeniach z ZUS jest taka, że ile sobie odłożyliśmy, tle dostaniemy na starość.
Emerytury z ZUS są takie, jakie sobie wypracowaliśmy. Im więcej odłożyliśmy na swoim koncie w ZUS, tym więcej dostajemy. Ale czy można dostawać kilkanaście groszy emerytury. Zgodnie z prawem tak, choć pewnie nikt rozsądny nie nazwie tego emeryturą.

Najniższa emerytura na Warmii i Mazurach to obecnie 21 groszy, wypłaca ją olsztyński ZUS. Dostaje ją kobieta, która przeszła na emeryturę w wieku 61 lat. Nie posiada kapitału początkowego, a jej staż składkowy wynosi 12 dni.


Natomiast najniższa emerytura, którą wypłaca elbląski oddział ZUS to 34 groszy. ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej711 #3066335 12 maj 2021 21:59

    Co to jest za porównywanie, jeden może mieć dużą emeryturę, inny mniejszą, A TAK. Prosta zasada praca i jeszcze raz praca, a i uczyć się trzeba było. Niech ci narzekają co jednego i drugiego nie mają, z jakiej racji mają mieć pretensje do tych co mają większą emeryturę, uczciwie zapracowaną. Oczywiście nikt nie może się porównywać do "prezesów, dyrektorów i innych na wysokich stanowiskach, a bywa, że mają do nich pretensje.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. frost #3066325 12 maj 2021 15:56

    Czyli jeden zapieprzał, dobrze zarabiał i ma dobrą emeryturę. Mógł też pracować w odpowiednich instytucjach i mimo, że nie płacił składek i też nie narzeka. Inny markował płacenie składek jak wszyscy celebryci i teraz płacze. System jest pokraczny. Nie powinno być żadnych przywilejów. Emerytur górniczych, składki powinni płacić sędziowie, prokuratorzy i służby mundurowe i znieść ten nieszczęsny KRUS! Oprzeć system na wielkości wniesionych składek i stażu pracy. Chodzą propozycje emerytury obywatelskiej ale gdyby objąć systemem całą populację i nie byłoby takiej konieczności. Żadnych przywilejów!

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz