Emerytury stażowe. Przywilej czy obowiązek?

2021-05-12 08:15:41 (ost. akt: 2021-05-11 19:18:25)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Emerytury stażowe są jak bumerang, co rusz o nich głośno. Teraz sprawa wraca, bo prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że będzie chciał doprowadzić do realizacji tego pomysłu "jak najlepiej, jak najrozsądniej".
Czy będziemy mogli przejść na emeryturę nie tylko w zależności od wieku, ale też stażu pracy? To wcale niewykluczone po ostatnich deklaracjach prezydenta Andrzeja Dudy.

Przed nami wyzwania, przed nami nie tylko dyskusje, ale przede wszystkim propozycja emerytury stażowej — podkreślił w ubiegły czwartek prezydent Andrzej Duda na pierwszym posiedzeniu powołanej przez niego Rady ds. Społecznych. — Właśnie wczoraj rozmawialiśmy o tym z panią prezes (z Gertrudą Uścińską, prezes ZUS).[i] I to na pewno jest temat, który muszę podjąć – nie mam żadnych wątpliwości. To już nie jest: czy chcę, czy nie chcę. Zobowiązałem się do tego, muszę go podjąć teraz, w drugiej kadencji, i chciałbym, byśmy to zrealizowali jak najlepiej, jak ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. j. #3066294 12 maj 2021 08:38

    Co oni kombinują?! Przecież są jasne warunki przejścia na emeryturę: Wiek emerytalny i staż pracy. Co w tym da się zmienić? No chyba że spieprzyć....

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD