Znamy termin tegorocznej Kortowiady!

2021-05-10 15:01:05(ost. akt: 2021-05-10 15:20:09)

Autor zdjęcia: Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM

Maj w Olsztynie oznacza jedno – Kkortowiadę, jednak niestety w tym roku, podobnie jak w poprzednim odbędzie się ona zdalnie. Tegoroczne juwenalia jednak nie obędą się w maju.
Kortowiada w tym roku odbędzie się 5 czerwca i potrwa tylko jeden dzień. Organizatorzy podkreślają, że zrobią co w ich mocy aby ta impreza była atrakcyjna dla studentów, ale niestety ponownie są zmuszeni przenieść ją do internetu.

Pandemia koronawirusa podobnie jak w poprzednim roku pokrzyżowała plany Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, która jednak wyraża nadzieję, że w przyszłym roku juwenalia odbędą się normlanie.

Sytuacja epidemiczna w Polsce i na całym świecie jest, czego wszyscy doświadczamy, nadal trudna i nieprzewidywalna. Jest nam bardzo trudno poinformować Was, że Kortowiada, w normalnej wersji, którą wszyscy znamy i kochamy, nie odbędzie się w tym roku. Niestety nie jesteśmy w stanie zorganizować wydarzenia w tradycyjnej formie, które byłoby dla wszystkich bezpieczne. Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze, dlatego nie możemy nikogo narazić na jego utratę. — piszą organizatorzy w oficjalnym oświadczeniu.

kg