Budowa S5. Ekspersówką prosto na Zachód

2021-05-10 17:45:05(ost. akt: 2021-05-10 17:53:55)
Obecnie trwa  budowa pierwszego odcinka  przyszłej trasy S5 Ornowo - Wirwajdy.

Obecnie trwa budowa pierwszego odcinka przyszłej trasy S5 Ornowo - Wirwajdy.

Autor zdjęcia: GDDKiA

Tak jak gminom we wschodniej części naszego województwa zależy na modernizacji „szesnastki”, tak samorządom na zachodzie regionu na budowie S5. To będzie nasze okno na Zachód. Szybkie i bezpieczne. Droga ma być gotowa w 2032 r.
Rząd zapalił zielone światło dla S5 z Ostródy do Grudziądza. Wiceminister infrastruktury Rafał Weber zatwierdził dwa programy inwestycji dla prac przygotowawczych do budowy nowego odcinka drogi ekspresowej S5, który połączy S7 z autostradą A1. To oznacza, że będą pieniądze, a dokładnie 33 mln zł potrzebne na sfinansowanie dalszych prac przygotowawczych.

Dzięki temu w połowie tego roku ogłosimy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej obejmującej studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z materiałami do decyzji środowiskowych dla całej około 90-kilometrowej trasy — poinformował Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostard.

[b]Kilka możliwych wariantów

W 2020 r. drogowcy zakończyli pierwszy etap, czyli studium korytarzowe. Z czterech korytarzy po przedstawieniu ich m.in. samorządom gmin, przez które ma prowadzić droga, w ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.