98. urodziny łączniczki 36 Brygady AK "Żejmiana" [ZDJĘCIA]

2021-05-10 16:00:00(ost. akt: 2021-05-10 11:37:54)
Pani Genowefa ps. „Malina” urodziła się 9 maja 1923 roku w Gnieźnie

Pani Genowefa ps. „Malina” urodziła się 9 maja 1923 roku w Gnieźnie

Autor zdjęcia: 43BLP

W dniu dzisiejszym żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, odwiedzili z urodzinowymi życzeniami panią Genowefę Cybulską, łączniczkę i sanitariuszkę Armii Krajowej 36 Brygady Żejmiana.
Pani Genowefa ps. „Malina” urodziła się 9 maja 1923 roku w Gnieźnie. Przysięgę wojskową składała w obecności Andrzeja Stasiewicza ps. Dąb. Działała na terenach Święciany/Wilno od wiosny 1943 roku.


— Dziś poznaliśmy kolejną historię bohaterki, łączniczki Armii Krajowej, która skromnie żyjąc wychowywała dzieci i wnuki na dumnych Polaków. Historia, która ujrzała światło dzienne potrzebowała czasu. Czasu na przekazanie pamiętnych dni, z jakimi się zmagała. Dopiero po latach zdecydowała się opowiedzieć synowej o tym, co skrywała, to dzięki niej dziś wszyscy możemy poznać "Malinę" — naszą bohaterkę — i wspólnie uczcić Jej 98 urodziny — mówi szer. Agnieszka Nurzyńska z 43blp.

— Tyle lat nie wiedziałem, że moja matka była taka waleczna — dodaje syn bohaterki.

Delegacja żołnierzy z 43blp panią Genowefę odwiedziła z pamiątkowym ryngrafem, tortem i życzeniami, sprawiając „Malinie” ogromną radość i niespodziankę.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Wojskowego Komendanta Uzupełnień oraz Koła Żołnierzy AK z Lidzbarka Warmińskiego.

ppor. Anna Szczepańska
Przewodnicząca Zespołu ds. Kombatantów 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monia989 #3066256 11 maj 2021 21:58

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika

    odpowiedz na ten komentarz