Powstanie niezwykła mapa osiedli

2021-05-07 14:55:51 (ost. akt: 2021-05-07 14:56:42)   Artykuł sponsorowany
Kolejny oryginalny projekt zapowiedział Miejski Ośrodek Kultury. Przedstawiciele instytucji w wakacje ponownie pojawią się w olsztyńskich osiedlach.
się w olsztyńskich osiedlach.
W ostatnich latach podczas wakacyjnych miesięcy nie brakowało wydarzeń organizowanych przez MOK jak najbliżej lokalnych społeczności. Tak będzie i w tym roku, gdy realizowane będą pracę nad szczególną mapą czterech osiedli naszego miasta.

- Oczywiście nie chodzi o jakąś tam zwyczajną, tradycyjną mapę - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Mariusz Sieniewicz. - Powstaną mapy wyjątkowe i niepowtarzalne, bo tworzone przez samych mieszkańców w oparciu o ich postrzeganie osiedla, skojarzenia, wspomnienia, osobiste i rodzinne historie.

To niejako kontynuacja już zrealizowanych projektów. W październiku poprzedniego roku odbywał się festiwal literatury "Miejskie Opowieści", natomiast w marcu i kwietniu powstawała alternatywna mapa Olsztyna. Efektem tamtych projektów jest "Antologia szemrana" - niezwykły zbiór miejskich legend stolicy Warmii i Mazur.

Projekt "Inna mapa" na każdym osiedlu potrwa miesiąc. W dwa wybrane dni powszednie odbywać się będą bezpłatne warsztaty, adresowane zarówno do młodych, jak i dorosłych mieszkańców osiedla - to łącznie osiem warsztatów na każdym osiedlu. Natomiast w wybrane weekendy - spotkania integracyjne.

Których osiedli będzie dotyczyć projekt - to zależy od mieszkańców. Do 16 maja przyjmowane będą zgłoszenia. Miejski Ośrodek Kultury czeka na nie pod adresem e-mail lub pod numerem telefonu 89 527 09 64.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. krzroy #3066126 11 maj 2021 08:07

    Na Pojezierzu zaznaczcie "smoki", "łemblej" i "ścieżkę zdrowia".

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD