"Domek bez adresu". Do Olsztyna wrócił PRL [VIDEO]

2021-05-08 12:08:48 (ost. akt: 2021-05-08 17:22:32)
W zajezdni trolejbusowej przy Muzeum Nowoczesności na ul. Knosały w Olsztynie można zwiedzać wystawę „Domek bez adresu”. Dzięki niej do Olsztyna wrócił PRL.
Wystawę przygotował MOK, ale pomysł podsunęli miłośnicy klasycznej motoryzacji: Klasyczna Jazda.

Artur Sobiela, kierownik Muzeum Nowoczesności:
— Celujemy w lata siedemdziesiąte. W design z tamtych lat i sprzęty, które większość z nas miała w domach. Dlatego, gdy ludzie się pojawiają na wystawie, z uwagą przyglądają się wszystkiemu. A mamy tu samochody z tamtych lat — malucha i trabanta. Jest nawet przyczepa kempingowa „Niewiadów”, kryształy, syfony, termosy, talerze i meblościanka na wysoki połysk. Są też radioodbiorniki. Mają klimat. Sam w domu mam radio Beskid, które pochodzi z połowy lat siedemdziesiątych. Ma bardzo ładny design i świetnie gra. Jak natomiast brzmi konsola didżejska, która jest jednym z eksponatów, trudno powiedzieć. To zestaw do „grania” imprez w zakładach pracy. Jest w nim magnetofon szpulowy, gramofon plus całe wnętrze i pancerna metalowa obudowa. Brakuje niestety głośników… Warto ją zobaczyć. Ale nie tylko, bo eksponatów mamy już sporo. Mam jednak nadzieję, że będzie ich przybywało. Olsztyniacy już się odzywają, że mają coś, co będzie tu pasować nie tylko stylem, ale i metryką.

Wystawę można oglądać do końca czerwca od poniedziałku do czwartku w godz. 11-17, a w soboty i niedziele w godz. 11-18. Wstęp jest darmowy.
AR

Muzeum Nowoczesności zaprasza na wystawę z czasów PRL
Fot. Ada Romanowska
Muzeum Nowoczesności zaprasza na wystawę z czasów PRL "Domek bez adresu"

Fot. Ada Romanowska

Fot. Ada Romanowska

Fot. Ada Romanowska