Jechała pomóc córce, nie mogła wjechać do Polski [INTERWENCJA]

2021-05-10 12:07:01 (ost. akt: 2021-05-10 12:10:52)
Mama pani Natalii chciała przekroczyć granicę pieszo

Mama pani Natalii chciała przekroczyć granicę pieszo

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Pani Natalia jest po operacji. Potrzebuje opieki. Mieszka w Olsztynie, ale jest Rosjanką. Pomóc mieli jej rodzice, którzy mieszkają w Kaliningradzie. Niestety matka nie mogła przekroczyć granicy. Tak zdecydował komendant z Bezled.
Pani Natalia (imię zmienione na prośbę naszej bohaterki) pochodzi z Kaliningradu, ale od kilkunastu lat mieszka w Olsztynie. Nie ma tu jednak rodziny, bo jest po rozwodzie. Rodzice mieszkają w Rosji, w Kaliningradzie. W czasie pandemii częste spotkania nie wchodzą w grę. I w sumie można się z tym pogodzić. Jednak pani Natalia nagle zachorowała i niezbędna była operacja w jednym z olsztyńskich szpitali. Zabieg nie był groźny, ale konieczny. Nie było też perspektyw długiej rekonwalescencji.

Ale niestety pojawiły się komplikacje i pani Natalia drugi raz trafiła na stół operacyjny. I wtedy poczuła, że brakuje jej bliskich. Dlatego rodzice podjęli decyzję, że przyjadą do Olsztyna, żeby jej pomóc. Bo, jak mówi, była bardzo osłabiona. Nie spodziewała się, że to przysporzy jej dodatkowych nerwów.

[h3]Tata w Polsce, ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kwieka #3066121 11 maj 2021 07:53

    Podsumowując. Rosjanka w Polsce miała zabieg. Cytuję: "Zabieg nie był groźny, ale konieczny. Nie było też perspektyw długiej rekonwalescencji." Czyli nic groźnego. Zatęskniła za rodzicami w Wielkanoc. Przyjechał tato z Rosji ( z kraju gdzie pandemia rozwija się w najlepsze) niezaszczepiony w pełni. Problem w tym, że jeszcze mama nie przyjechała ( też pewnie niezaszczepiona). Poważnie?? W dobie pandemii gdzie dziennie w Polsce umiera po 500 osób. Gdzie tysiące Polaków nie widziało swoich bliskich od miesięcy ze względu na ich bezpieczeństwo. Gdzie setki ludzi w Polsce codziennie nie ma najmniejszych szans, żeby pożegnać swoich bliskich, którzy umierają w szpitalach na Covid.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD