Rusza "Szkoła z Gigantami"

2021-05-06 15:45:28 (ost. akt: 2021-05-06 16:33:50)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

"Szkoła z Gigantami" to ogólnopolski cykl bezpłatnych webinarów dostępnych na kanale YouTube dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia, z podziałem na dwie grupy wiekowe: 7–11 oraz 12–19 lat, prowadzone są przez najlepszych trenerów–programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w aktywną kreację.
Dla młodszej grupy wiekowej przygotowano cztery spotkania tematyczne w środowisku Scratch z zakresu różnych typów rozgrywek: klasycznej rywalizacji, tower defence, tanks oraz battle royal.

Udział w webinarach to wyjątkowa szansa na bardzo efektywną naukę programowania bez wychodzenia z domu. Dzięki nowatorskim zajęciom i sprawdzonym metodom, uczniowie w bardzo szybki sposób poznają kluczowe zagadnienia związane z programowaniem, takie jak: pętle, klonowanie, komunikaty, instrukcje warunkowe i inne. Ponadto zaprezentowane zostaną procesy pracy nad designem gier i aplikacji na różnych stadiach zaawansowania. Jest to niepowtarzalna możliwość poznania programowania w praktycznym podejściu i w krótkim czasie.

Zajęcia dla starszej grupy są przyjaznym wprowadzeniem w świat języka znaczników HTML, wykorzystania stylów CSS oraz języka JavaScript. W trakcie zajęć uczestnicy stworzą w środowisku Glitch tematyczne strony internetowe oparte o ulubione gry komputerowe i dowiedzą się jak je opublikować w sieci.

"Szkoła z gigantami to nie tylko zajęcia z programowania. Zeszłoroczne wyniki egzaminów ósmoklasisty z matematyki pokazały, że wato poszerzyć akcję o dodatkowe zajęcia. "Matematyczni giganci" — to dwa tematyczne webinary dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych, przygotowanych specjalnie dla nas przez egzaminatorów CKE. Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki ze szkoły Giganci Edukacji, naszej nowej marki dedykowanej uczniom, którzy chcą przygotować się do egzaminów ósmoklasisty i maturzysty z przedmiotów ścisłych — mówi Dawid Leśniakiewicz, członek zarządu Giganci Programowania.

"Szkoła z Gigantami" to także platforma integracyjna dla dzieci i młodzieży, która działa w trakcie trwania akcji. Uczestnicy mogą nawiązywać nowe relacje, wymieniać się doświadczeniami, wspólnie programować czy po prostu zaprzyjaźnić się na specjalnie dedykowanej grupie na platformie Discord.

Obecnie nawiązywanie osobistych relacji jest utrudnione, więc chcielibyśmy, aby uczestnicy Szkoły z Gigantami mieli szansę na poznawanie nowych kolegów dzięki pasji kodowania. Jak wiemy, to właśnie dzięki wspólnemu hobby takie przyjaźnie mogą trwać całe życie. Wierzymy, że wiele takich znajomości przetrwa próbę lockdownu” — dodaje Adrian Czechowski, trener Giganci Programowania.

Zdecydowana większość szkół w Polsce zainteresowana jest poszerzaniem kompetencji technologicznych wśród swojej kadry oraz uczniów, dlatego z roku na rok widzimy wzrost liczby uczestników akcji "Szkoła z Gigantami" oraz "Koduj z Gigantami". W ramach konkursu rankingowego szkoły i nauczyciele mogą wygrać wartościowe nagrody i wziąć udział w organizowanych przez Gigantów Programowania oraz Microsoft webinarach z narzędzi online.

Organizatorem warsztatów "Szkoła z Gigantami" jest szkoła "Giganci Programowania", miejsce, w którym już od najmłodszych lat uczniowie wprowadzani są w świat programowania nowych technologii. Nauka programowania pozwala rozwijać logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów i pobudza kreatywność, a same szkolenia prowadzone są już od sześciu lat.

Partnerem społecznym "Szkoły z Gigantami" są Hakersi – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: www.szkolazgigantami.pl