Policjanci uratowali rannego bociana

2021-05-06 10:07:11(ost. akt: 2021-05-06 10:39:34)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci z Rucianego-Nidy interweniowali w nietypowej sytuacji — w poniedziałkowy (3 maja br.) poranek ratowali rannego bociana leżącego na drodze.
Sytuacja ta zdarzyła się w miejscowości Osiniak – Piotrowo. Policjanci pojechali tam natychmiast po zgłoszeniu i zastali ptaka na środku drogi. Leżał i nie mógł się wstać, najprawdopodobniej miał uszkodzone nogi. Ponieważ mogło się zdarzyć, że ranny bocian zostanie potrącony przez przejeżdżający samochód albo zagryziony przez inne zwierzę, mundurowi bezzwłocznie przystąpili do działania.

Wyciągnęli z radiowozu plandekę. Jeden z policjantów okrył nią bociana i bezpiecznie przeniósł na prywatną posesję tak, aby nic mu się nie stało. W międzyczasie jego koledzy powiadomili o rannym bocianie pracownika Ośrodka Rehabilitacji Bocianów znajdującego się w Mazurskim Parku Krajobrazowym. Ptak trafił do specjalistycznego ośrodka w Krutyni.


W codziennej służbie policjanci spotykają się z różnymi zdarzeniami i sytuacjami. Pracują na miejscu zdarzeń kryminalnych, wypadków drogowych, a także pomagają ludziom oraz chronią ich dobytek, a wszystko zgodnie z hasłem „Pomagamy i chronimy”. To hasło im w codziennej służbie. Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo, pomagają ludziom oraz chronią ich dobytek. Zdarzają się też sytuacje, że interweniują w dość nietypowych sprawach chociażby dotyczących zwierząt. Tak jak w przypadku tego bociana.
KPP Pisz/zyw
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3065886 6 maj 2021 13:12

    Czyn iście "bohaterski" ...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz