Dostałeś SMS o odłączeniu prądu? Uwaga, to oszustwo!

2021-05-06 09:02:27(ost. akt: 2021-05-06 09:30:26)
SMS-y o takiej treści to oszustwo!

SMS-y o takiej treści to oszustwo!

Autor zdjęcia: archiwum

Oszustwo w którym na pierwszy rzut oka chodzi o niewielkie pieniądze. Łatwo dać się złapać.
W ostatnim czasie coraz więcej osób otrzymuje SMS z informacją, że należy dopłacić niewielką kwotę, aby uniknąć odłączenia prądu.

Chodzi o niewielkie kwoty, które mogą uśpić naszą czujność. W tym oszustwie chodzi o dane do logowania na nasze konto. Wcześniej podobny mechanizm był stosowany przy SMS-ach dotyczących drobnych dopłat do paczki.

Na końcu SMS jest link. Po kliknięciu w niego zostajemy przekierowani na stronę, która do złudzenia przypomina znane nam serwisy transakcyjne. Jednak wpisany przez nas numer konta/login i hasło nie powodują logowania, a są wysyłane do oszustów.

Oszuści jak na tacy mają nasz login i hasło do bankowości elektronicznej i w mgnieniu oka czyszczą konto. Jeśli otrzymałeś taką wiadomość - ignoruj ją! Poinformuj innych!

Obrazek w tresci

red.al
lubawa@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ano #3065904 6 maj 2021 15:19

    Wniosek z tego artykułu jest jeden. Na koncie trzymam tylko tyle pieniędzy aby starczyło na przelewy. Reszta w skarpecie. Jakoś nie słyszałem aby nasi dzielni po ...ci zatrzymywali tych złodziei. Wiec oprócz oprócz czujności trzeba sobie jakoś radzić.

    odpowiedz na ten komentarz