Jestem Europejczykiem - wystawa plenerowa

2021-05-04 17:42:16 (ost. akt: 2021-06-28 16:09:47)
Z okazji siedemnastej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, i w siedemdziesiątą pierwszą rocznicę Deklaracji Roberta Schumana, Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, wspólnie z V Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Jakuba Jasińskiego, ma przyjemność zaprosić Państwa na wystawę fotograficzną „Jestem Europejczykiem”.
Uczennice i uczniowie liceum – młodzi ludzie, którzy przyszli na świat, gdy Polska wstępowała do Unii Europejskiej – prezentują ważne dla siebie przedmioty. Każdy z nich opowiada osobistą historię i odzwierciedla emocje związane z przynależnością do wspólnej Europy. Dzięki kodom QR umieszczonym na każdej planszy, będzie można też obejrzeć krótkie nagrania, na których bohaterowie zdjęć dzielą się swoimi przemyśleniami o europejskiej tożsamości.

Wystawę można będzie oglądać przy ul. Świdnickiej, w ścisłym centrum Wrocławia, między 30 kwietnia a 14 maja 2021 r. Nagrania udostępniamy na kanale YouTube Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Projekt został zrealizowany dzięki społeczności wspólnie.eu – ogólnoeuropejskiej społeczności wolontariuszy, która wzmacnia demokratyczne zaangażowanie i wspiera działania mieszkańców naszego kontynentu.

Organizatorzy wystawy: Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i V Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu
Projekt: Bartłomiej Kopciuch
Fotografie: Marek Kaźmierczak
Konsultacja: Anna Tracz-Molasy

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. frost #3065821 5 maj 2021 10:29

    Przede wszystkim jesteście Polakami i obowiązki macie polskie. Kosmopolityzm to aberracja.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD