Wracamy do tematu: Wójt gminy Grunwald nie zamierza przeprosić

2021-05-04 19:50:45(ost. akt: 2021-05-04 18:58:02)
Przemawia wójt Adam Szczepkowski

Przemawia wójt Adam Szczepkowski

Autor zdjęcia: Sesje rady gminy Grunwald

Podczas ostatniej sesji gminy Grunwald Sylwia Sadowska-Yusufoglu, pełnomocniczka grupy referendalnej, zwróciła się bezpośrednio do Adama Szczepkowskiego, jednoznacznie dając mu do zrozumienia, że powinien przeprosić i podać się do dymisji. Wójt odpowiedział milczeniem.
Część mieszkańców gminy Grunwald, niezadowolona ze swojego wójta, organizuje referendum ws. odwołania go ze stanowiska. Grupa referendalna, która składa się z sześciu osób, jest teraz jest na etapie zbierania podpisów niezbędnych do przeprowadzenia głosowania. Sytuacja jest o tyle groteskowa, że organizatorzy akcji nie wiedzą, ile podpisów muszą zebrać, bo wójt Adam Szczepkowski nie podał im jeszcze liczby mieszkańców gminy, na podstawie której mogą wyliczyć niezbędne minimum.

Ważne terminy


Żeby referendum się odbyło, musi zebrać się minimalnie pięcioosobowa grupa inicjacyjna, która ma swojego pełnomocnika. Muszą złożyć inicjatywę przeprowadzenia referendum do komisarza wyborczego i do podległej jednostki, czyli w tym przypadku do wójta gminy Grunwald. Po otrzymaniu potwierdzenia złożenia dokumentów, wójt ma dwa tygodnie na podanie liczby mieszkańców na koniec kwartału poprzedzającego złożenie wniosku o referendum. Grupa inicjacyjna z kolei ma 60 dni na zebranie podpisów od momentu otrzymania potwierdzenia od wójta.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Grunwald jedna z radnych, której wójt wytknął orientację seksualną jej córki, zwróciła się do niego z zarzutami łamania Konstytucji, utrudnienia jej rodzinie życia oraz wyciąganie rodzinnych spraw w dyskursie politycznym. Wójt skwitował to krótkim stwierdzeniem, że wszystko zawarł w swoim oświadczeniu i dalsze rozmowy na ten temat nie mają sensu.

Przypomnijmy


Tak oświadczenie wójta gm. Grunwald skomentował "Gazecie Olsztyńskiej" profesor Marek Sokołowski, socjolog z UWM

Wójt zauważył, że nie może dalej przyjmować taktyki nabierania wody w usta, tylko musi zacząć działać. Z wielu badań socjologicznych wynika, że rodzina jest wartością najważniejszą, ktoś pewnie podpowiedział mu, żeby użył tej linii obrony, że "atakowana jest jego rodzina". Wydaje mi się jednak, że jest to argument kompletnie chybiony, a jak w swoim słynnym liście zachował się on sam? To nie przypadek, iż wójt gminy Grunwald opublikował swoje "stanowisko" w mediach społecznościowych w dniu, kiedy zarejestrowała się grupa inicjatywna domagająca się referendum w sprawie jego odwołania — zauważa profesor Marek Sokołowski. — Argument odnoszący się do mediów przypomina mi pewien słynny tekst sprzed laty: „Kto tu wpuścił dziennikarzy?!”. Najłatwiej jest odpowiedzialność przerzucić na media, a one mają tylko rzetelnie relacjonować wydarzenia. Dziennikarze nie byli sprawcą pisma do premiera, ani całej sytuacji, którą możemy obserwować w gminie Grunwald — kończy.

Dziś (4 maja) skontaktował się z nami pan Andrzej, mieszkaniec gm. Grunwald, który powiedział, że otrzymał prywatny telefon z groźbami po tym, jak nieprzychylnie komentował posty wójta Szczepkowskiego w mediach społecznościowych. Pan Andrzej od razu zgłosił sprawę na policje. Ponieważ rozmowa nie została nagrana, a numer był zastrzeżony, organy ścigania mają utrudnione zadanie.

Do sprawy będziemy wracali.

Karol Grosz
Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ttt #3065813 5 maj 2021 07:53

  Plunąć w twarz to powie, że deszcz pada - taki jest wójt gminy Grunwald.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 2. Wojciech Deoniziak #3065807 5 maj 2021 06:19

  Kurczę! Z jednej strony Wójt który jak małe dziecko w przedszkolu skarży się Pani, że sobie nie radzi, z drugiej strony radna która jest obrażona tym, że ktoś wspomniał o orientacji seksualnej jej dziecka. Gdyby nie ten cały szum nikogo by ta orientacja nie interesowała. A większość by o tym zapomniała. Rada dla Wójta: mam taką zasadę, że jak coś mi nie idzie w biznesie to z tego rezygnuję i biorę na się za coś na czym się znam. W gminie Dywity nie ma problemu władza/ opozycja. Mamy Wójta który potrafi z ludźmi rozmawiać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. grand #3065804 4 maj 2021 21:12

  czyli kolejny debil w naszym kraju

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz