Olsztyn: w nocy może spaść nawet do 6cm śniegu

2021-05-02 11:15:26 (ost. akt: 2021-05-02 16:34:15)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Pomimo znośnej pogody w pierwszy dzień majówki, prognozy na kolejne nie są już tak pozytywne. Synoptycy ostrzegają przed opadami deszczu, silnym wiatrem, a nawet śniegiem.
Synoptyk IMGW-PIB podaje, że dzisiaj w nocy prognozowane są przejściowe opady śniegu, które mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej od 2cm do 6cm. Według prognozy śnieg zacznie padać dziś (2 maja) około 21:00.

Podczas majowego weekendu o bezpieczeństwo ruchu drogowego dbają policjanci z całej Polski. Jak widać, aura podczas tegorocznej majówki, nie rozpieszcza nie tylko uczestników ruchu drogowego, ale również osób które w swoich planach miały spacery, czy aktywny wypoczynek w miejscach rekreacji — mówi podkom. Rafał Prokopczyk, z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie —Stąd też apelujemy aby, być przygotowanym na dynamiczne zmiany warunków atmosferycznych. Zarówno podczas spacerów, ale szczególnie podczas powrotów z majówki. Dokładnie obserwujmy prognozy pogody, synoptycy ostrzegają nawet przez opadami śniegu. Zapewne wielu kierowców zdążyło zmienić opony na letnie, dlatego szczególnie apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków drogowych — kończy.

kg

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD