Zamów przez portal "Olsztyn na wynos"

2021-04-30 09:28:22 (ost. akt: 2021-04-30 09:30:03)   Artykuł sponsorowany
Pandemiczne uwarunkowania dały się we znaki olsztyńskim restauratorom. Nowy portal - www.olsztynnawynos.pl - umożliwia im przedstawienie oferty bez żadnych opłat.

Już ponad rok zmagamy się z pandemią koronawirusa. Mimo różnych form wsparcia, ze względu na obostrzenia kondycja wielu firm nie jest dobra. Jednym z rozwiązań dla restauratorów jest sprzedaż na wynos lub z dowozem, w czym pomóc ma portal "Olsztyn na wynos".

- Z inicjatywą organizacji bezpłatnych serwisów dla gastronomii, przy wsparciu samorządów, wyszła Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej - mówi dyrektor Biura Promocji i Turystki Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Otoliński. - Z optymizmem zdecydowaliśmy o dołączeniu do programu. Teraz bierze w nim udział 11 miast. W Olsztynie swoją ofertę prezentują już 42 podmioty.

Zasada rejestracji jest prosta. Wystarczy, że restaurator wejdzie na stronę www.olsztynnawynos.pl, wypełni formularz rejestracyjny, pracownik Biura Promocji i Turystyki sprawdzi poprawność i restauracja jest już w bazie portalu. Dopisanie się restauratora i korzystanie przez niego z platformy jest darmowe.

- Bardzo cieszy nas ta inicjatywa, która praktycznie od początku była z nami konsultowana - mówi przedstawiciel kupców, Wojciech Kroczek ze stowarzyszenia Starówka Razem. - To jest kolejna możliwość dotarcia przez nas do klientów. Tym bardziej istotna w obecnych czasach, że nie ponosimy żadnych opłat związanych z prowizją. Nawet po rozluźnieniu pandemicznych obostrzeń ten portal zostanie z nami i będzie świetnym narzędziem.

Chcąc zamówić jedzenie wystarczy po wejściu na stronę www.olsztynnawynos.pl, wybrać restaurację bądź preferowany rodzaj menu i zamówić. Zamówienie trafia bezpośrednio do restauracji i zostaje zrealizowane z odbiorem osobistym lub dowozem.

- Zachęcam mieszkańców do korzystania z oferty olsztyńskich restauratorów za pośrednictwem tego portalu - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Liczę też, że kolejni restauratorzy chętnie będą dołączać ze swoją propozycją. To na pewno świetne rozwiązanie, które pomoże przetrwać ten trudny czas naszym firmom.

Olsztyn od samego początku wprowadzenia restrykcji pandemicznych podjął działania na rzecz przedsiębiorców. Uruchomiliśmy Olsztyński Pakiet Pomocowy, w skład którego wszedł szereg możliwości uzyskania wsparcia – zarówno w zakresie oferty miejskiej (ulgi dotyczące lokalnych opłat, m.in. obniżenie stawek za ogródki restauracyjne, czy zwolnienie z opłat za koncesje na sprzedaż alkoholu), jak i rządowej. Jednocześnie stworzona została wówczas baza przedsiębiorców, którzy oferowali posiłki na dowóz.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD