Majowy weekend w Olsztynie

2021-04-30 09:24:44 (ost. akt: 2021-04-30 09:27:08)   Artykuł sponsorowany
Początek maja to tradycyjnie okres świętowania i wypoczynku. Nie zabraknie propozycji na świeżym powietrzu, ale też aktywności on-line.
Święto Pracy, Dzień Flagi oraz święto Konstytucji 3 Maja - to tradycyjny długi, majowy weekend. W tym roku wydłużony o poniedziałek. Olsztynianie będą mieli okazję, by pospacerować, jednak nie powinni zapominać o parasolach.
Ze względów pandemicznych nie będzie tradycyjnych uroczystości. Te odbywać się będą jedynie w kameralnym gronie. Są jednak oferty, z których warto skorzystać podczas zbliżającego się weekendu.

Przez cały weekend nad jez. Ukiel będzie można korzystać z jedzenia serwowanego wprost z ciężarówek. Kolejny raz w stolicy Warmii i Mazur odbędzie się Festiwal Smaków Foodtrucków. Tym razem - ze względów bezpieczeństwa - w formie "na wynos. [informacja o wydarzeniu]

Miejski Ośrodek Kultury zaproponuje w niedzielę (2 maja) konkurs czytania łamańców językowych "Męki Szczęki, czyli patriotyzm na językach". Warto pojawić się w południe w pobliżu staromiejskiej sceny.  Zadaniem konkursu jest promocja kultury patriotyzmu w nowoczesny sposób i budowanie świadomych postaw patriotycznych, podkreślając piękno i wagę języka ojczystego. [informacja o wydarzeniu]

Nie zabraknie także aktywności on-line. Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszają na szereg zdalnych zajęć [program]. Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na warsztaty dla dzieci "Kreatywna Flaga [strona BWA]. Natomiast Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne przedstawi serię ilustrowanych postów dotyczących flagi RP, która odbyła lot na Księżyc wraz z pierwszą

wyprawą Apollo11 w roku 1969 [Facebook OPiOA].
Biało-czerwonych akcentów nie zabraknie oczywiście na ulicach Olsztyna. Odpowiednio podświetlone zostaną ratuszowa wieża oraz budynek Olsztyńskiego Teatru Lalek. Poza tym narodowymi flagami zostanie udekorowana część ulic stolicy regionu -  1 Maja, Piłsudskiego, 11 Listopada, Pieniężnego, cześć Głowackiego oraz skrzyżowania w ciągu ulic  Mickiewicza, Kościuszki (do Żołnierskiej), Pieniężnego, Szrajbera oraz Plac Roosevelta, Niepodległości-Kościuszki.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. john wayne #3065762 3 maj 2021 11:24

    Impreza na wynos,koncert na wynos,żarcie na wynos,Olsztyn na wynos !

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD